Puchar CEV: ŁKS niespodziewanie przegrał pierwszy mecz ćwierćfinałowy

Siatkarki ŁKS Commercecon Łódź przegrały we własnej hali z HAOK Mladost Zagrzeb 2:3 (29:31, 21:25, 25:14, 25:17, 8:15) w pierwszym ćwierćfinałowym meczu Pucharu CEV. Rewanż w stolicy Chorwacji odbędzie się we wtorek 1 lutego.

Mistrzynie Chorwacji przerwały w środę zwycięską passę łodzianek w obecnych rozgrywkach w Europie. Wygraną przyjezdnych można uznać za niespodziankę, bowiem w powszechnej opinii to brązowe medalistki mistrzostw Polski były faworytkami pierwszego spotkania.

Kłopoty gospodyń zwiastowały jednak już dwa pierwsze sety, w których górą była drużyna z Zagrzebia. Wyróżniały się w niej Astrid Popic i Mika Grbavica. Dwie przegrane partie podziałały na podopieczne Michała Maska jak zimny prysznic. Dwa kolejne sety wygrały do 14 i 17. Dobrego poziomu nie utrzymały jednak w tie-breaku, w którym Chorwatki prowadziły 7:1 i ostatecznie triumfowały pewnie 15:8.

Rewanż w Zagrzebiu zaplanowano na najbliższy wtorek.

Zwycięzca dwumeczu w półfinale zagra z lepszym z niemieckiej pary: SSC Palmberg Schwerin - Allianz MTV Stuttgart.

W drodze do ćwierćfinału ŁKS pokonał Swietelsky Bekescsaba z Węgier oraz Gran Canarię z Hiszpanii.