Trzykrotny mistrz olimpijski w wioślarstwie Hamish Bond kończy karierę

Inne
Trzykrotny mistrz olimpijski w wioślarstwie Hamish Bond kończy karierę
fot. PAP/EPA
Nowozelandzki wioślarz Hamish Bond (z prawej), który z trzech ostatnich igrzysk olimpijski wrócił ze złotym medalem, ogłosił zakończenie sportowej kariery.

Nowozelandzki wioślarz Hamish Bond, który z trzech ostatnich igrzysk olimpijski wrócił ze złotym medalem, ogłosił zakończenie sportowej kariery. - Dzięki żona wytrzymałem do Tokio, ale teraz już mówię "stop" - przyznał 35-latek.

- Ostatnie lata, ze względu na pandemię COVID-19, było sporym wyzwaniem dla wszystkich, nie tylko dla sportowców. Dlatego rozważałem odwieszenie wioseł na kołek już wcześniej. Żona Lizzie dała mi "kopa", dzięki któremu wytrwałem do Tokio. Teraz jednak to już naprawdę koniec - podkreślił Bond.

 

ZOBACZ TAKŻE: Kamil Stoch wrócił do treningów po kontuzji. "Praca wre"

 

W Londynie w 2012 roku i Rio de Janeiro cztery lata później sięgnął po złoto wraz w Ericiem Murrayem w dwójce bez sternika. W ubiegłym roku zaś w stolicy Japonii poprowadził do triumfu nowozelandzką ósemkę.

 

Poza tym osiem razy był mistrzem świata, a sukcesy odnosił też w kolarstwie, m.in. zdobył brązowy medal Igrzysk Wspólnoty Brytyjskiej w jeździe indywidualnej na czas w 2018 roku.

 

- Czuję się dziwnie przechodząc na sportową emeryturę, ale jednocześnie jestem szczęśliwy, że robię będąc na szczycie - podsumował jedyny nowozelandzki sportowiec, który na trzech kolejnych igrzyskach stanął na najwyższym stopniu podium.

A.J., PAP
Przejdź na Polsatsport.pl
ZOBACZ TAKŻE WIDEO: Magazyn CLIP - 16.05

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie