PlusLiga: Siatkarze Ślepska wygrali w Radomiu

W meczu 18. kolejki PlusLigi Cerrad Enea Czarni Radom przegrali z MKS Ślepsk Malow Suwałki 0:3. Było to pierwsze spotkanie PlusLigi w nowej hali Radomskiego Centrum Sportu. Suwalczanie pewnie wygrali starcie drużyn z dołu tabeli; drużyna z Radomia wciąż nie może dojść do optymalnej formy po przerwie spowodowanej koronawirusem.

Spotkanie lepiej rozpoczęli siatkarze z Suwałk, którzy szybko wypracowali sobie przewagę (5:9). Utrzymywali ją w dalszej części seta, m.in. dzięki skuteczniejszej od rywali grze w ataku (10:14, 12:18). W końcówce rywale nie zdołali odrobić strat, a zwycięstwo gości przypieczętował skutecznym atakiem Kevin Klinkenberg (20:25).

Drugą odsłonę siatkarze z Radomia rozpoczęli od falstartu (1:6). W tej sytuacji musieli gonić wynik. Sygnał do ataku dał asem serwisowym Bartłomiej Lemański (13:17), później poprawił zagrywką Aleksander Berger (17:19). W końcówce seta radomianie dopięli swego – po dwóch punktowych blokach było 21:21. Seta rozstrzygnęła rywalizacja na przewagi, a w niej Paweł Halaba i Bartłomiej Bołądź popisali się skutecznymi atakami (24:26).

Set numer trzy, podobnie jak poprzedni, rozpoczął się od kłopotów gospodarzy (0:5). Po dobrych zagrywkach suwalczan, posypało się przyjęcie w ekipie Czarnych. Przy stanie 1:8 trener Jakub Bednaruk wykorzystał już drugi czas. Tym razem jednak jego podopieczni nie byli w stanie pozbierać się po słabym początku. Siatkarze Ślepska spokojnie zmierzali po zwycięstwo. Po asie serwisowym Halaby było 11:20, Klinkenberg wywalczył piłkę meczową (14:24), a przestrzelona zagrywka gospodarzy zamknęła to spotkanie (16:25).

Najwięcej punktów: Aleksander Berger (11), Bartłomiej Lemański (10), Daniel Gąsior (10) – Czarni; Paweł Halaba (17), Bartłomiej Bołądź (16) – Ślepsk. MVP: Paweł Halaba (15/23 = 65% skuteczności w ataku + 2 asy serwisowe).

Siatkarze Ślepska odnieśli drugie zwycięstwo w drugim meczu pod wodzą trenera Dominika Kwapisiewicza; wcześniej pokonali u siebie Cuprum Lubin (3:1). Dzięki temu awansowali na 11. miejsce w tabeli (16 punktów, mecze 5–12). Ekipa z Radomia spadła na przedostatnią pozycję (13 punktów, mecze 5–11).

Nowa hala nie przynosi jeszcze szczęścia radomskim drużynom. Dwukrotnie przegrali tu koszykarze HydroTrucku, przegrały tu na inaugurację siatkarki E. Leclerc Moya Radomki i od porażki występy na tym obiekcie rozpoczęli siatkarze Cerrad Enea Czarnych.

Cerrad Enea Czarni Radom – MKS Ślepsk Malow Suwałki 0:3 (20:25, 24:26, 16:25)

Czarni: Aleksander Berger, Michael Parkinson, Rafał Faryna, Jose Ademar Santana, Bartłomiej Lemański, Michał Kędzierski – Mateusz Masłowski (libero) oraz Aleksandr Woropajew, Daniel Gąsior, Paweł Rusin, Maciej Nowowsiak (libero). Trener: Jakub Bednaruk.
Ślepsk: Kevin Klinkenberg, Cezary Sapiński, Bartłomiej Bołądź, Paweł Halaba, Andreas Takvam, Josua Tuaniga – Mateusz Czunkiewicz (libero) oraz Mateusz Laskowski, Piotr Łukasik. Trener: Dominik Kwapisiewicz.

Wyniki meczów 18. kolejki PlusLigi:

2022-01-16: Jastrzębski Węgiel - Asseco Resovia 3:1 (26:24, 25:23, 20:25, 25:19)
2022-01-27: Cuprum Lubin - Aluron CMC Warta Zawiercie 2:3 (20:25, 21:25, 25:22, 26:24, 11:15
2022-01-28: Cerrad Enea Czarni Radom – MKS Ślepsk Malow Suwałki 0:3 (20:25, 24:26, 16:25)
2022-01-28: PSG Stal Nysa – Trefl Gdańsk (piątek, godzina 20.30; transmisja – Polsat Sport)
2022-01-29: LUK Lublin – Projekt Warszawa (sobota, godzina 14.45; transmisja – Polsat Sport)
2022-01-30: Indykpol AZS Olsztyn – GKS Katowice (niedziela, godzina 14.45; transmisja – Polsat Sport).

Mecz Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – PGE Skra Bełchatów, został przełożony.