ME piłkarzy ręcznych 2022: Norwegia na piątym miejscu

Piłka ręczna
Norwegia zajęła 5. miejsce na mistrzostwach Europy 2022.

Piłkarze ręczni Norwegii potrzebowali dogrywki, aby zająć piąte miejsce w mistrzostwach Europy, których gospodarzami są Słowacja i Węgry. Ostatecznie pokonali w Budapeszcie Islandię 34:33.

Przedostatni dzień zmagań mistrzostw Europy rozpoczął się od rywalizacji w Budapeszcie drużyn skandynawskich. Stawką piąte miejsce w turnieju. Aspiracje Norwegów i Islanczyków sięgały zdecydowanie wyżej. Spotkanie, zwłaszcza w końcowych minutach, dostarczyło sporo emocji.

Pierwsza połowa jak i większość drugiej przebiegała pod kontrolą Norwegów. Wystarczyło jednak kilka minut w końcówce regulaminowego czasu, aby inicjatywę przejęli rywale. Remis 27:27 oznaczał pierwszą w turnieju dogrywkę. W niej szczęście uśmiechnęło się do Norwegów, a zwycięską bramkę rzutem z dystansu, tuż przed końcową syreną, zdobył Harald Reinkind.

W piątkowych półfinałach w stolicy Węgier obrońca tytułu Hiszpania gra z Danią, a na 20.30 zaplanowano spotkanie Francji ze Szwecją. Finał i mecz o brązowy medal w niedzielę.