Pekin 2022: 12 nowych przypadków COVID-19 wśród osób związanych z igrzyskami

Zimowe
Pekin 2022: 12 nowych przypadków COVID-19 wśród osób związanych z igrzyskami
Fot. PAP
Dwanaście osób związanych z igrzyskami olimpijskimi w Pekinie miało w czwartek pozytywny wynik testu na COVID-19.

Dwanaście osób związanych z igrzyskami olimpijskimi w Pekinie miało w czwartek pozytywny wynik testu na COVID-19 - poinformowali dzień później organizatorzy. Nie podano, czy w tym gronie są sportowcy lub członkowie sztabów szkoleniowych.

W komunikacie wskazano, że dziesięcioro chorych wykryto wśród osób, u których przeprowadzono testy na lotnisku po przybyciu do Chin. Pozostałe dwie były w gronie osób już funkcjonujących w przygotowanej przez organizatorów zamkniętej "bańce".

 

W czwartkowe popołudnie czasu lokalnego do Pekinu dotarło 45 polskich olimpijczyków oraz towarzyszące im osoby wspomagające. Jak przekazał tego dnia PAP attache prasowy reprezentacji Pekin 2022 Jerzy Jakobsche, wszyscy biało-czerwoni przeszli pomyślnie badania pod kątem koronawirusa.

 

W środę organizatorzy igrzysk poinformowali o wykryciu 13 nowych przypadków zakażenia wśród osób związanych z rozpoczynającą się 4 lutego imprezą. Wśród nich nie było zawodników i członków sztabów szkoleniowych.

 

ZOBACZ TAKŻE: Pekin 2022: Olimpijczycy dotarli do wioski w Zhangjiakou

 

W piątek o pozytywnym wyniku testu powiadomił z kolei przewodniczący Międzynarodowego Komitetu Paraolimpijskiego (IPC) Andrew Parsons. Z tego powodu Brazylijczyk nie poleci do Chin na igrzyska. Zmagania sportowców niepełnosprawnych w Pekinie zaplanowano w dniach 4-13 marca.

PI, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie