PlusLiga: Trefl ograł PSG Stal

PSG Stal Nysa przegrała z Treflem Gdańsk 0:3 w spotkaniu 18. kolejki PlusLigi. Podopieczni trenera Michała Winiarskiego lepiej prezentowali się w polu zagrywki, byli też skuteczniejsi w końcówkach i zasłużenie zgarnęli komplet punktów.

Premierowa odsłona miała dość nerwowy przebieg, a o zwycięstwie gości przesądziła dobra dyspozycja w polu serwisowym. Asami serwisowymi popisali się Lukas Kampa (8:7), Karol Urbanowicz (11:12), Bartłomiej Lipiński (13:16), później znów Kampa (16:20), co pozwoliło siatkarzom Trelfa przejąć inicjatywę i budować przewagę. Set zakończył się w kontrowersyjnych okolicznościach. Bartłomiej Lipiński wygrał walkę na siatce (23:25), ale gospodarze mieli zastrzeżenia do zagrania jednego z rywali.

Drugą partię udanie rozpoczęli siatkarze z Nysy, którzy zbudowali sobie znaczącą zaliczkę (11:6). Gdańszczanie zdołali jednak szybko zniwelować te straty. Znów w polu zagrywki błysnął Urbanowicz, który popisał się dwoma asami serwisowymi (12:11), a później dołożył jeszcze jednego – na wyrównanie (20:20). Set rozstrzygnęły dwie akcje od stanu 23:23. Najpierw Urbanowicz zablokował atak Wassima Ben Tary, a po chwili Patryk Łaba ustalił wynik seta zagrywką (23:25).

Set numer trzy również przyniósł wyrównaną walkę obu ekip. Przez pewien czas wynik oscylował wokół remisu (14:14), później odskoczyli gdańszczanie (14:16, 16:20). Siatkarze Stali zerwali się do walki i odrobili straty – gdy asem serwisowym popisał się Kamil Dębski, było 21:21. Kluczowe akcje znów jednak padły łupem Trefla. Dwa punktowe bloki rozstrzygnęły rywalizację na korzyść gości (22:25).

Skrót meczu PSG Stal – Trefl:

Najwięcej punktów: Wassim Ben Tara (16), Kamil Kwasowski (10) – PSG Stal; Moritz Reichert (15), Bartłomiej Lipiński (13) – Trefl. Statystyka asów serwisowych 5–11. MVP: Karol Urbanowicz (3/5 = 60% skuteczności w ataku + 4 asy + 2 bloki).

Dzięki temu zwycięstwu Trefl utrzymał kontakt z czołową ósemką. Zajmuje obecnie dziewiąte miejsce w tabeli (19 punktów, mecze 6–11). Stal nadal okupuje ostatnią lokatę (7 oczek, mecze 1–17), do trzynastej w ligowej stawce ekipy z Radomia traci sześć punktów.

PSG Stal Nysa – Trefl Gdańsk 0:3 (23:25, 23:25, 22:25)

PSG Stal: Marcin Komenda, Kamil Kwasowski, Moustapha M'Baye, Wassim Ben Tara, Zouheir El Graoui, Mariusz Schamlewski – Kamil Dembiec (libero) oraz Patryk Szwaradzki, Maciej Zajder, Bartosz Bućko, Patryk Szczurek, Kamil Dębski. Trener: Daniel Pliński.
Trefl: Lukas Kampa, Moritz Reichert, Karol Urbanowicz, Mariusz Wlazły, Bartłomiej Lipiński, Bartłomiej Mordyl – Maciej Olenderek (libero) oraz Łukasz Kozub, Kewin Sasak, Patryk Łaba, Dawid Pruszkowski (libero). Trener: Michał Winiarski.

Terminarz i wyniki meczów 18. kolejki PlusLigi:

2022-01-16: Jastrzębski Węgiel - Asseco Resovia 3:1 (26:24, 25:23, 20:25, 25:19)
2022-01-27: Cuprum Lubin - Aluron CMC Warta Zawiercie 2:3 (20:25, 21:25, 25:22, 26:24, 11:15
2022-01-28: Cerrad Enea Czarni Radom – MKS Ślepsk Malow Suwałki 0:3(20:25, 24:26, 16:25)
2022-01-28: PSG Stal Nysa – Trefl Gdańsk 0:3 (23:25, 23:25, 22:25)
2022-01-29: LUK Lublin – Projekt Warszawa (sobota, godzina 14.45; transmisja – Polsat Sport)
2022-01-30: Indykpol AZS Olsztyn – GKS Katowice (niedziela, godzina 14.45; transmisja – Polsat Sport).

Mecz Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – PGE Skra Bełchatów, został przełożony.