Zobacz, jak zmieniał się Karol Kłos. Niezwykłe zdjęcia znakomitego siatkarza

Siatkówka

Karol Kłos to siatkarz reprezentacji Polski i PGE Skry Bełchatów. Osiągnął wiele sukcesów w karierze sportowej, znany jest również z działalności charytatywnej i aktywności w mediach społecznościowych. Jak przez lata zmieniał się Karol Kłos? Zobacz galerię zdjęć z jego siatkarskiej kariery.

Karol Kłos urodził się 8 sierpnia 1989 roku w Warszawie. Od 2009 roku jest siatkarzem reprezentacji Polski, gra na pozycji środkowego. Zanim znalazł się w seniorskiej reprezentacji, występował w kadrach juniorskich, zdobył srebrny medal ME kadetów 2007. Największym sukcesem reprezentacyjnym Kłosa jest złoty medal mistrzostw świata 2014, na tym turnieju otrzymał również nagrodę indywidualną dla najlepszego środkowego (wraz z Marcusem Böhme z Niemiec).

 

Zobacz także: Uros Kovacević został MVP, choć... nie grał na swojej pozycji

 

Z reprezentacją wywalczył jeszcze m.in.: dwa brązowe medale mistrzostw Europy (2011, 2019), dwa medale Ligi Narodów (srebro 2021, brąz 2019), oraz dwa krążki Pucharu Świata (srebro 2019, brąz 2015). Wystąpił również w igrzyskach olimpijskich Rio de Janeiro 2016, które Polacy zakończyli na ćwierćfinale.

 

Przygodę z siatkówką rozpoczynał w KS Metro Warszawa i w Legii. W latach 2008–10 był siatkarzem AZS Politechniki Warszawskiej, w której barwach zadebiutował w PlusLidze. Od 2010 roku jest zawodnikiem PGE Skry Bełchatów. Z tym klubem wywalczył m.in. trzy tytuły mistrza kraju (2011, 2014, 2018), trzy Puchary oraz cztery Superpuchary Polski; ma też w dorobku srebrny medal Ligi Mistrzów 2012 oraz dwa medale KMŚ.

 

We wtorek Kłos poinformował, iż po zakończeniu sezonu opuści PGE Skrę Bełchatów, w barwach której występował przez 13 lat. 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Karol Kłos (@karolklos)

 

Gdzie trafi Kłos? Przekonamy się w najbliższej przyszłości. Jak było? Możecie zobaczyć już teraz w załączonej galerii zdjęć. Zapraszamy do fotograficznej podróży przez siatkarską karierę Karola Kłosa.

 

 

RM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie