Australian Open: Ashleigh Barty triumfatorką turnieju!

Australijska faworytka turnieju Ashleigh Barty dowodzi swoich umiejętności i wygrywa tegoroczne Australian Open! W finale pokonała Amerykankę Danielle Collins 6:3, 7:6 (7-2). To trzeci wielkoszlemowy tytuł 25-letniej reprezentantki gospodarzy, a pierwszy wywalczony w Melbourne.

Australijka od samego początku prezentuje się znakomicie i zasłużenie znalazła się w finale. W całym turnieju nie przegrała nawet seta! Rozstawiona z numerem 27. Collins, mimo porażki, rozegrała świetny turniej i osiągnęła życiowy sukces. Tenisistka, która w półfinale wyeliminowała Igę Świątek, nigdy wcześniej nie dotarła do finału w Wielkim Szlemie.

W drugim secie Barty przegrywała już 1:5, by następnie wygrać cztery gemy z rzędu, a później pewnie zwyciężyła w tie-breaku.

Pierwsza rakieta świata wcześniej w dorobku miała triumf we French Open 2019 i Wimbledonie 2021. Jej najlepszym wynikiem przed rodzimą publicznością był dotychczas półfinał z 2020 roku.

W sobotę została pierwszą od 1978 roku reprezentantką gospodarzy, która zdobyła tytuł wielkoszlemowy na antypodach w singlu.

Wcześniejsze trzy spotkania między tymi tenisistkami padły łupem Australijki. Również i tym razem lepsza okazała się Barty.