El. MŚ 2022: Peru zmierza po awans. Wenezuela dalej zamyka tabelę

Peru pokonało Kolumbię 1:0.

Peru pokonało Kolumbię 1:0, a Salomon Rondon uzyskując hat-trick pomógł Wenezuli zwyciężyć Boliwię 4:1 w piątkowych meczach eliminacji piłkarskich mistrzostw świata w Ameryce Południowej.

Szósta wygrana przybliżyła drużynę Peru do awansu. Sukces tym bardziej jest cenny, gdyż został zanotowany w meczu z sąsiadem z tabeli i to na jego boisku. Jedyny gol został strzelony pięć minut przed końcem spotkania przez Edisona Floresa.

Peru wygrało po raz trzeci z rzędu i awansowało na czwarte miejsce - ostatnie dające bezpośrednią kwalifikację. Zupełnie inne nastroje panują w zespole Kolumbii. Statystyki są mocno niepokojące - 450 minut gry bez gola.

- Nie potrafię tego wyjaśnić. Jak to możliwe, abyśmy przez tak długi czas nie byli w stanie wykorzystać naszych szans. Ale wciąż mamy do zdobycia dziewięć punktów i musimy o nie walczyć - powiedział trener Reinaldo Rueda.

Napastnik Wenezueli Salomon Rondon kompletowanie hat-tricka zaczął jeszcze przed przerwą, kiedy to dwa gole strzelił w ciągu 11 minut. Trzecie trafienie dopisał w 67. minucie. Wówczas zespół Boliwii grał już osłabiony - po czerwonej kartce, którą otrzymał Leonel Justinian. Było to dopiero trzecie zwycięstwo Wenezueli, która jednak wciąż zamyka tabelę.

Do mistrzostw świata w Katarze zakwalifikują się cztery najlepsze zespoły tej strefy, a piąty o awans powalczy w interkontynentalnym barażu z przedstawicielem Azji.

Wyniki:

Kolumbia - Peru 0:1 (0:0)
Bramka: Edison Flores (85)

Wenezuela - Boliwia 4:1 (2:1)
Bramki: dla Wenezueli - Salomon Rondon trzy (24, 34, 67), Darwin Machis (55); dla Boliwii - Bruno Miranda (38)
Czerwona kartka: Leonel Justiniano Arauz (Boliwia, 60).