Pekin 2022: 36 nowych przypadków COVID-19 wśród osób związanych z igrzyskami

Zimowe
Pekin 2022: 36 nowych przypadków COVID-19 wśród osób związanych z igrzyskami
fot. PAP/EPA
W piątek 36 osób związanych z igrzyskami w Pekinie miało pozytywny wynik testu na COVID-19.

W piątek 36 osób związanych z igrzyskami w Pekinie miało pozytywny wynik testu na COVID-19 - poinformowali organizatorzy. Wśród nich było 19 sportowców i członków ekip, którzy tego dnia dotarli do Chin i zostali zbadani na lotnisku.

Jak podano w sobotnim komunikacie, łącznie 29 zakażonych wykryto po przylocie na lotnisku, a siedmioro pozostałych w gronie osób już funkcjonujących w przygotowanej przez organizatorów zamkniętej "bańce".

 

ZOBACZ TAKŻE: Pekin 2022: 12 nowych przypadków COVID-19 wśród osób związanych z igrzyskami

 

W piątek właśnie Polski Komitet Olimpijski powiadomił o pozytywnym wyniku badania na obecność koronawirusa u siedmiorga członków reprezentacji przebywających w Chinach, w tym trojga zawodników. Grupa 45 polskich olimpijczyków oraz towarzyszące im osoby wspomagające dotarli do Pekinu czwartkowe popołudnie czasu lokalnego. Dzień później podano, że panczeniści Natalia Czerwonka, Magdalena Czyszczoń i Marek Kania zostali odesłani na izolację z powodu COVID-19. Infekcję wykryto też u serwismena biathlonistów Macieja Nędzy-Kubińca, lekarza Krzesimira Sieczycha, członka sztabu Arkadiusza Skonecznego i szefa misji medycznej Huberta Krysztofiaka.

 

Czerwonka - obok Zbigniewa Bródki - została wyznaczona na chorążego reprezentacji Polski podczas ceremonii otwarcia, która odbędzie się 4 lutego.

 

Z powodu zakażenia koronawirusem w środę z resztą ekipy do Chin nie odleciało dwoje innych panczenistów - Karolina Bosiek i Damian Żurek.

 

W środę organizatorzy igrzysk poinformowali o wykryciu 13 nowych przypadków zakażenia wśród osób związanych z igrzyskami, a dwa dni później o następnych 12.

MS, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie