Adam Nawałka nie zostanie nowym selekcjonerem reprezentacji Polski

Piłka nożna
Adam Nawałka nie zostanie nowym selekcjonerem reprezentacji Polski
fot. PAP
Adam Nawałka nie zostanie nowym selekcjonerem reprezentacji Polski.

Adam Nawałka już wie, że nie zostanie nowym selekcjonerem piłkarskiej kadry. - Prezes do mnie zadzwonił i poinformował, że wybrał innego kandydata. Podziękował i wyraził nadzieję, że będę wspierał reprezentację Polski - powiedział były szkoleniowiec Lecha Poznań w rozmowie z meczyki.pl.

W ostatnich tygodniach sporo mówiło się o tym, kto zastąpi Paulo Sousę w roli selekcjonera reprezentacji Polski. Jeszcze do niedawna wydawało się, że do kadry wróci Nawałka. Rzutem na taśmę faworytem stał się jednak Czesław Michniewicz i to ostatecznie były trener Legii Warszawa poprowadzi Polskę w barażach o awans na tegoroczny mundial w Katarze. 

 

ZOBACZ TAKŻE: Czesław (za)śpiewa Mazurka na Łużnikach? Wolta, której nikt się nie spodziewał

Jak przyznał Nawałka, o tym, że wybór padł na innego trenera, dowiedział się w niedzielę od Cezarego Kuleszy, prezesa PZPN.

- Prezes do mnie zadzwonił i poinformował, że wybrał innego kandydata. Podziękował i wyraził nadzieję, że będę wspierał reprezentację Polski. Nie może być inaczej, bo zawsze kibicowałem i będę kibicował naszej kadrze. Ze mną czy beze mnie jestem z chłopakami podczas barażu przeciwko Rosji - powiedział Nawałka w rozmowie z Tomaszem Włodarczykiem.

Były szkoleniowiec Wisły Kraków przyznał, że nie jest zawiedzony faktem, że nie wróci do kadry.

- Obserwowałem co dzieje się w mediach. Że prezes cały czas szuka, próbuje różnych rozwiązań, i okej. Ma do tego prawo. Ja mam swoje przemyślenia na temat tego procesu i jak był rozgrywany w mediach, ale zachowam je dla siebie. Powiem tylko, że nie ma z mojej strony rozczarowania. Mam co robić w życiu, a chciałem się podjąć tego trudnego zadania tylko ze względu na reprezentację, której się nigdy nie odmawia - zdradził.

Dlaczego Nawałka nie został nowym selekcjonerem? Być może kluczowa okazała się długość umowy, jaką miał związać się z PZPN.

- Porozumieliśmy się w sprawie kontraktu w czwartek. Prezes zadzwonił do mnie gdy przebywał jeszcze w Turcji i powiedział, że przechodzimy do finalizacji rozmów. Zaproponował trzymiesięczną umowę. Wcześniej jednak, dwa tygodnie temu, gdy rozmawialiśmy po raz pierwszy, umówiliśmy się na roczny kontrakt. Teraz też się tego trzymałem. Przedstawiłem swój krótko i długoterminowy plan, swoje przemyślenia i prezes przyjął je do wiadomości - przyznał Nawałka na łamach portalu meczyki.pl.

 

 

Nawałka pracował w reprezentacji Polski w latach 2013–2018. Jako selekcjoner Biało-Czerwonych prowadził drużynę między innymi podczas ME 2016 i MŚ 2018.

Bartłomiej Szulga/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie