Krystian Bielik wrócił do gry i strzelił gola w doliczonym czasie

Krystian Bielik z efektownym trafieniem.

Krystian Bielik strzelił gola dla Derby County w zremisowanym 2:2 meczu angielskiej Championship przeciwko Birmingham City. Reprezentant Polski wpisał się na listę strzelców w doliczonym czasie gry, ustalając wynik niedzielnego spotkania.

Przypomnijmy - za Bielikiem wielomiesięczna przerwa w grze. Polak kilka tygodni temu wrócił do treningów, a w niedzielę po raz pierwszy zagrał w ligowym meczu. Zameldował się na murawie w 70. minucie przy wyniku 0:2. Jak się okazało, kilkadziesiąt minut później został bohaterem swojej drużyny.

Gola na 1:2 w 87. minucie strzelił Luke Plange, a Bielik doprowadził do remisu w szóstej minucie doliczonego czasu. Polak wykorzystał zgranie w polu karnym i efektownym uderzeniem z powietrza pokonał golkipera Birmingham. Niestety - wygląda na to, że upadając po strzale, nabawił się urazu barku...

Derby, w barwach którego występuje również Kamil Jóźwiak, zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli Championship. Klub został ukarany odjęciem 21 punktów z powodu problemów finansowych.

Derby County - Birmingham City 2:2 (0:1)
Bramki: Plange 87, Bielik 96 - Taylor 7, Hogan 56