Media: Mason Greenwood aresztowany pod zarzutem gwałtu i pobicia

Piłka nożna
Media: Mason Greenwood aresztowany pod zarzutem gwałtu i pobicia
Fot. PAP
Mason Greenwood został oskarżony o gwałt i pobicie.

Piłkarz Manchesteru United Mason Greenwood został aresztowany pod zarzutem gwałtu i pobicia. Angielski klub wydał oświadczenie, według którego zawodnik jest zawieszony do odwołania.

Informację o aresztowaniu zawodnika podał w niedzielny wieczór dziennikarz Associated Press - Rob Harris. Policja, która miała zatrzymać piłkarza nie wymienia wprost nazwiska Greenwooda, ale pytana o sprawę piłkarza wydała oświadczenie.


„Policja w Manchesterze została poinformowana o zdjęciach i filmach w mediach społecznościowych opublikowanych przez kobietę zgłaszającą przypadki przemocy fizycznej. Wszczęto śledztwo, po którym możemy potwierdzić, że mężczyzna w wieku 20 lat został aresztowany pod zarzutem gwałtu i napaści. Mężczyzna pozostaje w areszcie na przesłuchaniu. Dochodzenie jest w toku - informują służby mundurowe cytowane przez Harrisa.

 


Do sprawy odniósł się także Manchester United. Angielski klub oświadczył, iż 20-letni napastnik "nie wróci do treningu ani kadry meczowej do odwołania".

 


Cała sprawa jest pokłosiem opublikowanych materiałów zdjęciowych i wideo, na których widać siniaki i ślady pobicia u Harriet Robson, byłej partnerki Greenwooda, która oskarżyła go o gwałt i pobicie. Para spotykała się ze sobą przez kilkanaście miesięcy, rozstając się w 2020 roku. Zawodnik nie odniósł się publicznie do stawianych mu zarzutów.

PI, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie