PŚ w skokach: Dawid Kubacki 10. po pierwszej serii w Willingen, prowadzi Cene Prevc

Dawid Kubacki

Dawid Kubacki uzyskał 136 m i zajmuje dziesiąte miejsce po pierwszej serii sobotniego konkursu Pucharu Świata w skokach narciarskich w niemieckim Willingen. Jako jedyny z Polaków awansował do finałowej serii. Prowadzi Słoweniec Cene Prevc - 148 m.

Drugie miejsce ze stratą 3,0 pkt zajmuje Japończyk Daiki Ito - 144,5 m, a trzecie Niemiec Markus Eisenbichler - 144 m, który traci do Prevca 7,4 pkt.

Dwunasty jest lider klasyfikacji generalnej PŚ Japończyk Ryoyu Kobayashi - 128 m.

Oprócz Kubackiego inni polscy skoczkowie nie wywalczyli awansu do finałowej serii.

Kamil Stoch zajął 34. miejsce - 115 m, Piotr Żyła był 41. - 110 m, Paweł Wąsek uplasował się na 43. pozycji - 109,5 m, a jedną niżej Stefan Hula, który wprawdzie uzyskał 125 m, ale upadł po swoim skoku, co oczywiście miało wpływ na noty. Doświadczony reprezentant Polski wstał o własnych siłach.

Konkurs jest przeprowadzany w dość trudnych, z powodu silnego wiatru, warunkach.

Początek drugiej serii zaplanowano na godz. 16.26.