PŚ w szpadzie: Wysokie pozycje Knapik-Miazgi i Zawrotniaka w Dausze

Renata Knapik-Miazga.

Renata Knapik-Miazga zajęła piąte miejsce, a Radosław Zawrotniak był jedenasty w zawodach Pucharu Świata Grand Prix FIE w szpadzie w Dausze. W Katarze zwyciężyli Estonka Katrina Lehis i Francuz Yannick Borel.

Knapik-Miazga (AZS AWF Kraków) rywalizację w turnieju głównym, z udziałem 64 zawodniczek, rozpoczęła od zwycięstwa w 1/32 finału nad Węgierką Tamarą Gnam 14:13. W kolejnej rundzie pokonała jej rodaczkę Lili Buki 15:7, a w 1/8 finału Amerykankę Margheritę Guzzi Vincenti 14:11. W ćwierćfinale Polkę zatrzymała brązowa medalistka z Tokio Katrina Lehis. Estonka wygrała 15:13.

Estonki - złote medalistki olimpijskie drużynowo - zdominowały rywalizację w Dausze. W drugim półfinale nieobecna w Tokio Nelli Differt pokonała Erikę Kirpu 12:11, a w finale Lehis wygrała z Differt 15:11.

Na 87. pozycji sklasyfikowano drugą z biało-czerwonych w Katarze - Annę Mroszczak (AZS Wratislavia Wrocław).

W finale mężczyzn triumfował Francuz Borel, pokonując w decydującym pojedynku swojego rodaka Aymericka Gally 15:10.

Zawrotniak (AZS AWF Kraków) udział w turnieju głównym rozpoczął od wygranej z Ukraińcem Jewhenem Makijenką 15:11, a w 1/16 finału pokonał Czecha Martina Rubesa 13:12. W 1/8 finału przegrał z Francuzem Alexandre Bardenetem 6:15 i zajął 11. pozycję.

Wojciech Lubieniecki (KS AGH Kraków) w 1/32 finału uległ Amerykaninowi Yeisserowi Ramirezowi 8:15 i zajął 42. lokatę, a Aleksander Staszulonek (Piast Gliwice) nie sprostał mistrzowi olimpijskiemu Francuzowi Romainowi Cannone 9:15 i uplasował się na 62. miejscu.