Puchar Francji: RC Lens - AS Monaco. Transmisja TV i stream online

Przemysław Frankowski zanotował asystę przy trafieniu Simona Banzy w ostatnim spotkaniu obu drużyn .

W niedzielny wieczór czeka nas mecz Pucharu Francji z polskimi akcentami. RC Lens Przemysława Frankowskiego będzie gościło na Stade Felix-Bollaert AS Monaco Radosława Majeckiego. Który Polak będzie mógł cieszyć się z awansu? Transmisja meczu w Polsacie Sport oraz na Polsat Box Go.

W jednym z najciekawszych meczów 1/8 finału Pucharu Francji na Stade Bollaert-Delelis zmierzą się dwie drużyny z górnej połowy tabeli Ligue 1, RC Lens i AS Monaco.

Obie drużyny sąsiadują ze sobą w tabeli oraz posiadają ten sam dorobek punktowy. Monakijczycy znajdują się na siódmej pozycji, zaś ich niedzielni rywale - pozycję niżej. Ich sierpniowe starcie zakończyło się zwycięstwem "Les Artesiens" 2:0, a Przemysław Frankowski zanotował asystę przy trafieniu Simona Banzy w 94. minucie.

W Pucharze Francji Lens mierzyło się najpierw w wygranym 1:0 meczu ze Stade Poitevin. Frankowski pojawił się na murawie z ławki rezerwowych na osiemnaście minut. W drugim meczu, przeciwko groźnemu OSC Lille, wyszedł już w podstawowym składzie. Jego drużyna wygrała po rzutach karnych.

Dla odmiany, Majecki nie zagrał w ani jednym z dwudziestu dwóch meczów Monaco w Ligue 1. Dobrą szansą na wykazanie się jest więc Coupe de France. 22-latek rozegrał w nim dwa pełne mecze. Pierwsze starcie, przeciwko Red Star, zakończył z czystym kontem. "Czerowo-Biali" wygrali 2:0. W 1/16 triumfowali po zakończonym 3:1 spotkaniu przeciw Quevilly Rouen.

Ostatnim razem te dwa zespoły grały ze sobą w Pucharze Francji w 2014 roku. Klub z Monako zmiażdżył wówczas Lens aż 6:0. Bramki strzelali wtedy między innymi Dimitar Berbatov oraz Fabinho.

Transmisja meczu RC Lens - AS Monaco w Polsacie Sport oraz na Polsat Box Go. Początek od godziny 21:00.