Czesław Michniewicz udzielił pierwszego wywiadu jako selekcjoner reprezentacji

Piłka nożna

- Wiem, co mnie czeka - stwierdził Czesław Michniewicz w wywiadzie opublikowanym na stronie "Łączy Nas Piłka". Nowy selekcjoner reprezentacji Polski zabrał głos w sprawie swoich najbliższych planów, a także podejścia do meczu barażowego z Rosją.

Najpierw nowy selekcjoner odniósł się do swojego doświadczenie reprezentacyjnego. Warto bowiem przypomnieć, że w przeszłości prowadził kadrę U-21.

 

- Cieszę się z tego, że już miałem okazję pracować w Polskim Związku Piłki Nożnej. Wiem, co mnie czeka. Wiem, jak wygląda zgrupowanie. Wiem, jak wygląda ilość treningów - stwierdził.

 

ZOBACZ TAKŻE: Kontrakt Czesława Michniewicz. Znamy szczegóły

 

Następnie Michniewicz zdradził, co musi zrobić przed nadchodzącym meczem z Rosją.

 

- Dziś myślimy tylko o Moskwie, o Rosji i na tym się koncentrujemy. Musimy się totalnie zanurzyć w naszym przeciwniku. Wiedzieć o nim wszystko. Nie wszystko będą wiedzieli zawodnicy, ale my jako sztab musimy wiedzieć wszystko i to wymaga olbrzymiego poświęcenia i pracy - ocenił.

 

Były trener Legii Warszawa powiedział, jakie plany ma na nadchodzące dni. 

 

- Chcę, ja i mój sztab, jak najszybciej skontaktować się z zawodnikami, zwłaszcza z tymi, z którymi nie pracowałem. Też z tymi najważniejszymi dla reprezentacji. Każdy jest ważny, ale są zawodnicy, którzy stanowią o sile i są trzonem tej reprezentacji. Myślę tutaj przede wszystkim o Robercie Lewandowskim. W tym tygodniu jeszcze spotkam się z nim. Pojadę do niego do Monachium. Mając najlepszego piłkarza na świecie, musimy mu stworzyć takie warunki, żeby mógł pokazać swój potencjał - stwierdził.

 

 

Kontrakt Michniewicza ma obowiązywać do końca 2022 roku. Umowa może zostać przedłużona.

AA, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie