Dramatycznie wyglądająca kontuzja polskiej siatkarki w meczu Tauron Ligi

Drużyna #VolleyWrocław nie ma ostatnio szczęścia...

W zaległym meczu 14. kolejki Tauron Ligi siatkarki #VolleyWrocław przegrały z Energa MKS Kalisz 1:3. Trzy z czterech setów tego starcia kończyły się rywalizacją na przewagi. W trzeciej odsłonie fatalnie wyglądającej kontuzji doznała środkowa wrocławskiej drużyny Izabela Bałucka.

Dwie drużyny z dolnych rejonów tabeli Tauron Ligi stworzyły zacięte widowisko. W pierwszym secie gospodynie goniły wynik, odrobiły straty w końcówce, ale w rywalizacji na przewagi górą były przyjezdne. Przesądził o tym punktowy blok Justyny Łukasik (24:26). Drugą odsłonę rozstrzygnęły na swą korzyść wrocławianki, o wygranej 26:24 zadecydowały punktowe bloki w ostatnich akcjach.

Trzeci set przyniósł niezwykle dramatyczne wydarzenie. Przy stanie 10:12 pechowo wylądowała środkowa #VolleyWrocław Izabela Bałucka. Siatkarka po upadku leżała na parkiecie, trzymając się za kolano, a później została zwieziona z boiska na noszach. Kontuzja koleżanki miała wpływ na grę gospodyń, które nie były w stanie podnieść się do końca seta i przegrały 17:25.

W czwartej partii znów oglądaliśmy zaciętą walkę obu zespołów. Wrocławianki mogły przedłużyć to spotkanie, miały piłkę meczową przy stanie 24:22, a później kolejne w trakcie długiej rywalizacji na przewagi. Ostatecznie to jednak siatkarki z Kalisza zgarnęły komplet punktów, kończąc mecz blokiem Aleksandry Cygan (27:29).

Najwięcej punktów: Nina Kocić (16), Yunieska Tobles Batista (15), Andrea Kossanyiova (14), Karolina Fedorek (11) – #VolleyWrocław; Aleksandra Dudek (25), Karolina Drużkowska (15), Ewelina Żurowska (15) – Energa MKS. MVP: Aleksandra Dudek (21/49 = 43% skuteczności w ataku + 2 asy serwisowe + 2 bloki).

Po wyjazdowym zwycięstwie Energa MKS Kalisz zajmuje ósme miejsce w tabeli. Drużyna #VolleyWrocław jest dziesiąta, ale nie można się oprzeć wrażeniu, że w ostatnim czasie prześladuje ją pech. Seria rozstań z klubem (Aleksandra Rasińska, Natalia Murek, Dawid Murek, Agnieszka Adamek), siedem przegranych meczów z rzędu, a teraz groźnie wyglądający uraz Izabeli Bałuckiej...

#VolleyWrocław – Energa MKS Kalisz 1:3 (24:26, 26:24, 17:25, 27:29)

#VolleyWrocław: Andrea Kossanyiova, Izabela Bałucka, Nina Kocic, Yunieska Tobles Batista, Karolina Fedorek, Anna Kaczmar – Anna Bodasińska (libero) oraz Adrianna Szady, Aleksandra Gromadowska, Marta Wellna, Magdalena Hawryła. Trener: Mateusz Żarczyński.
Energa MKS: Aleksandra Cygan, Karolina Drużkowska, Ewelina Żurowska, Justyna Łukasik, Aleksandra Dudek –Kinga Wysokińska (libero) oraz Oriana Miechowicz, Emilia Mucha. Trener: Adam Czekaj.