Liga VTB koszykarzy: Druga wygrana wicemistrza Polski

Enea Zastal BC Zielona Góra - PBC Astana 91:83.

Koszykarze Enea Zastal BC Zielona Góra pokonali we własnej hali PBC Astana 91:83 w swoim 12. meczu Zjednoczonej Ligi VTB. To druga wygrana wicemistrza Polski w tych otwartych rozgrywkach w Rosji.

Wicemistrzowie Polski od początku spotkania mieli przewagę, kontrolowali sytuację na parkiecie i zrewanżowali się rywalom z Kazachstanu za porażkę w Astanie (71:84).

Zielonogórzanie w 26. minucie prowadzili różnicą 20 punktów - 67:47 po rzucie zza linii 6,75 m Jarosława Zyskowskiego. W ostatniej kwarcie rywale zmniejszyli nieco straty, ale nie zdołali zagrozić zwycięstwu gospodarzy.

Najlepszym w Astanie był Anthony Hickey, były koszykarz Asseco Gdyni i Spójni Stargard, który miał double-double - 33 pkt i 10 asyst. Podopieczni trenera Olivera Vidina zagrali zespołowo, wygrali walkę pod tablicami 39:27 i mieli 21 asyst - o pięć więcej niż rywale.

Kolejne spotkanie w lidze VTB Zastal powinien rozegrać dopiero 14 lutego z Zenitem Sankt Petersburg, w którym występuje kapitan reprezentacji Polski Mateusz Ponitka. Zielonogórzanie z bilansem 2-10 zajmują 11. miejsce, zaś Zenit (9-3) jest obecnie trzeci z identycznym dorobkiem jak drugi w tabeli CSKA Moskwa.

Jest to 13. sezon rozgrywek pod egidą VTB, mających charakter ligi otwartej, w której zespoły z Rosji walczą o mistrzostwo kraju.

Enea Zastal BC Zielona Góra - PBC Astana 91:83 (26:18, 22:20, 23:23, 20:22)

Enea Zastal: Nemanja Nenadic 19, Jarosław Zyskowski 15, David Brembly 14, Dragan Apic 12, Devoe Joseph 11, Andy Mazurczak 7, Przemysław Żołnierewicz 6, Krzysztof Sulima 5, Tony Meier 2, Paul Jackson 0;

Najwięcej dla Astany: Anthony Hickey 33, Skylar Spencer 12;