Liga Mistrzów FIBA: 17 punktów Michała Sokołowskiego dla Nutribullet Treviso

Michał Sokołowski uzyskał 17 punktów dla Nutribullet Treviso w przegranym w Stambule z Darussafaką 76:88 pierwszym meczu w grupy J drugiego etapu koszykarskiej Ligi Mistrzów FIBA. Reprezentant Polski był drugim strzelcem zespołu.

Przebywał na parkiecie 33 minuty i trafił pięć z ośmiu rzutów zza linii 6,75 m oraz jeden z trzech za dwa punkty. Miał także trzy zbiórki i dwie asysty. Wszystkie statystyki złożyły się na najwyższy indeks efektywności w zespole (17). Taki sam wskaźnik miał najskuteczniejszy w Treviso Giordano Bortolani, który uzyskał 19 pkt.

Polak powrócił na parkiety po dłuższej, blisko miesięcznej przerwie spowodowanej kontuzją nogi. Wcześniej w zespole Nutribullet wykryto zakażenia koronawirusem stąd wiele spotkań, nie tylko w LM, ale i rozgrywkach krajowych, ekipa przekładała.

Sokołowski zaprezentował wysoką formę już w niedzielny meczu ligowym, wygranym w Pesaro po dogrywce 108:105 - zdobył wówczas 21 punktów, miał po dwie zbiórki i asysty.

Grupowymi rywalami drużyny Sokołowskiego w Top 16 LM są, oprócz Darussafaki, także Tofas Bursa i hiszpański Baxi Manresa. Ten ostatni zespół był liderem grupy B, w której występował w I etapie mistrz Polski Arged BM Slam Stal Ostrów Wlkp. Drużyna trenera Igora Milicica, która debiutowała w tych rozgrywkach, zakończyła rywalizację na ostatnim miejscu w tabeli (bilans 1-5) i odpadła z dalszej walki.