Nowy rozgrywający w Aluron CMC Warcie Zawiercie

Siatkówka
Nowy rozgrywający w Aluron CMC Warcie Zawiercie
fot. PAP/Maciej Kulczyński
Aluron CMC Warta Zawiercie ma nowego rozgrywającego.

W związku z problemami kadrowymi do Aluron CMC Warty Zawiercie dołączył nowy rozgrywający. Jurajskim Rycerzem został Krzysztof Bieńkowski.

Pod koniec stycznia obaj rozgrywający Aluron CMC Warty Zawiercie zostali wyłączeni z gry. Najpierw, przed meczem z Indykpolem AZS Olsztyn, z powodu problemów zdrowotnych na dłuższy czas wypadł Miguel Tavares. We wspomnianym spotkaniu urazu nabawił się natomiast Maxi Cavanna, a badania wykazały, że będzie musiał zostać wyłączony z treningów oraz ligowych spotkań przez ponad tydzień.

 

Zobacz także: Niecodzienna sytuacja w PlusLidze! Słynny siatkarz został MVP, choć... nie grał na swojej pozycji

 

W związku z problemami do drużyny dołączył nowy rozgrywający. Jest nim Krzysztof Bieńkowski, który ostatnio reprezentował Jastrzębski Węgiel. W październiku 2021 roku związał się krótkoterminowym kontraktem z mistrzami Polski. Zastępował wtedy kontuzjowanego Eemiego Tervaporttiego i zdobył z klubem Superpuchar Polski.

 

– Gdy dostaje się propozycję od klubu takiego jak Aluron CMC Warta Zawiercie, to się nie odmawia – powiedział Bieńkowski. – Po opuszczeniu Jastrzębia-Zdroju pod koniec listopada pracowałem jedynie na siłowni, bo ciężko trenować siatkówkę w pojedynkę. Będę potrzebował kilku dni, by wejść z powrotem w rytm treningów i być gotowym do gry, ale gdy już to nastąpi, postaram się wnieść jak najwięcej do drużyny – dodał.

 

Krzysztof Bieńkowski
Krzysztof Bieńkowski

 

26-latek swoje pierwsze kroki w siatkówce stawiał w drużynach SMS PZPS Spała oraz EKS Skra Bełchatów. W 2014 roku przeniósł się do AZS Politechniki Warszawskiej i w jej barwach zadebiutował w PlusLidze, aby po roku zmienić klub na Indykpol AZS Olsztyn. W kolejnych latach mogliśmy oglądać go w BBTS Bielsko-Biała, ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle oraz Łuczniczce Bydgoszcz.

 

W 2018 roku trafił na zaplecze PlusLigi. Najpierw przez sezon występował w barwach Tauronu AZS Częstochowa, a później przeniósł się do KPS Siedlce. W minionym sezonie Krzysztof Bieńkowski był zawodnikiem MCKiS Jaworzno.

 

W barwach Aluron CMC Warty Zawiercie Krzysztof Bieńkowski będzie występował z numerem 11.

RM, aluroncmc.pl
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie