Euroliga: Koszykarki VBW Arki Gdynia gorsze od Hiszpanek z Girony

Gdynianki w 14 pucharowych spotkaniach zanotowały tylko dwa zwycięstwa.

Koszykarki VBW Arki Gdynia przegrały we własnej hali z Uni Spar Girona 65:78 (13:14, 18:27, 17:20, 17:17) w swoim pożegnalnym meczu Euroligi. W 14 spotkaniach mistrzynie Polski odniosły tylko dwa zwycięstwa i zajęły w grupie B ostatnie ósme miejsce.

Gdynianki w 14 pucharowych spotkaniach zanotowały tylko dwa zwycięstwa – we własnej hali pokonały 71:67 Berettę Familę Schio oraz 76:75 Galatasaray Stambuł.

Nawet w przypadku triumfu w środę mistrzynie Polski nie miały szansy na opuszczenie ostatniej lokaty w grupie. Z kolei rywalki pozostawały w grze o czwartą pozycję, która zapewnia awans do Top 8. I drużyna z Girony, która poniosła porażki w trzech poprzednich konfrontacjach, odniosła w Gdyni pewne zwycięstwo.

Przez niemalże cały mecz ekipa gości utrzymywała w miarę bezpieczną przewagę. W 18. minucie, po akcji Kennedy Burke, Uni Spar prowadził 38:24, a w 27. minucie po trafieniu za trzy punkty Marii Araujo 57:38

Gdynianki miały za mało atutów w ofensywie, aby nawiązać wyrównaną walkę. Na wymaganym poziomie zaprezentowały się jedynie Megan Gustafson i Morgan Bertsch, które w sumie zdobyły 44 z 65 punktów zespołu.

Ekipa gospodarzy przegrała także rywalizację na tablicach – zebrała 33 piłki, natomiast przeciwniczki 43, z czego aż 16 w ataku. Ponadto podopieczne trenerki Jeleny Skerovic popełniły 21 strat, natomiast koszykarki z Girony - 12, do tego przyjezdne zaliczyły 14 przechwytów.

W VBW Arce, podobnie jak w trzech ostatnich pucharowych spotkaniach, zabrakło liderki, australijskiej skrzydłowej Alice Kunek, a także Kamili Podgórnej.

VBW Arka Gdynia - Uni Spar Girona 65:78 (13:14, 18:27, 17:20, 17:17).

Punkty:

VBW Arka Gdynia: Megan Gustafson 25, Morgan Bertsch 19, Pinelopi Pavlopoulou 9, Agata Dobrowolska 3, Julia Bazan 3, Ana-Marija Begic 2, Marissa Kastanek 2, Kamila Borkowska 2, Magdalena Szymkiewicz 0.

Uni Spar Girona: Kennedy Burke 19, Rebekah Gardner 16, Maria Araujo 12, Binta Drammeh 11, Giedre Labuckiene 8, Julia Reisingerova 6, Magali Mendy 3, Laia Flores 2, Laia Palau 1.