Igrzyska paraolimpijskie w Telewizji Polsat

Zimowe
Igrzyska paraolimpijskie w Telewizji Polsat
fot. materiały prasowe
Igrzyska paraolimpijskie w Telewizji Polsat

Telewizja Polsat, jako pierwszy prywatny nadawca w Polsce, na szeroką skalę transmitować będzie igrzyska paraolimpijskie. Umowa dotyczy zimowej edycji w 2022 roku w Pekinie oraz letniej w 2024 roku w Paryżu.

W środę drugiego lutego w Centrum Olimpijskim ogłoszono skład Reprezentacji Polski na tegoroczne zimowe igrzyska paraolimpijskie, które odbędą się w Pekinie w dniach 4 - 13 marca. Polski Komitet Paraolimpijski poinformował także o partnerstwie medialnym z Telewizją Polsat, które obowiązywać będzie w latach 2022 – 2024. Na uroczystej konferencji prasowej redakcję sportową Polsatu reprezentowała dziennikarka Karolina Szostak.

 

Zobacz także: Gdzie obejrzeć igrzyska paraolimpijskie?


„Bardzo się cieszę, że możemy przekazać Państwu tę świetną informację. Nadchodzącej imprezie w Pekinie na sportowych antenach Polsatu zapewnimy jak najlepszą oprawę i największą możliwą ekspozycję. Przez dziesięć dni pokażemy wszystko to, co najlepsze w zimowym sporcie paraolimpijskim. Poza rywalizacją sportową widzowie zobaczą także ceremonię otwarcia, zamknięcia oraz ceremonie medalowe. Szeroko o zawodach informować będą także nasze portale, Polsatsport.pl oraz Sport.Interia.pl”. – Karolina Szostak, dziennikarka Polsatu Sport


Telewizja Polsat zakupiła wyłączne prawa do transmisji z zimowych igrzysk paraolimpijskich w Pekinie (2022 r.) oraz letnich igrzysk paraolimpijskich Paryżu (2024 r.). Polsat dla każdej edycji igrzysk przewiduje od 250 do nawet 300 godzin transmisji, a ostateczna liczba zależna jest od płynności rywalizacji i tego, jak długo trwać będą zawody w poszczególnych konkurencjach. Plany obejmują wielogodzinne transmisje na żywo w kilku kanałach sportowych. Tym samym po raz pierwszy w Polsce prywatny nadawca w tak dużym wymiarze będzie gościł na swoich antenach to prestiżowe wydarzenie.


Na zimowych igrzyskach olimpijskich w Pekinie sportowcy będą walczyć w 6 dyscyplinach: hokeju na lodzie, biathlonie, narciarstwie alpejskim, narciarstwie klasycznym, snowboardzie oraz curlingu. Reprezentacja Polski na zawody w stolicy Chin liczy osiem osób, z możliwością powiększenia w przypadku przyznania przez organizatorów tak zwanych dzikich kart. Chorążymi Biało-Czerwonych będą Iweta Faron (biathlon, dotychczas 1 występ olimpijski) oraz Andrzej Szczęsny (narciarstwo alpejskie, dotychczas 3 występy olimpijskie). Polscy paraolimpijczycy na igrzyskach startują od 1972 roku. W tym czasie Biało-Czerwoni zdobyli 799 medali, w tym 45 właśnie na igrzyskach zimowych.


Skład reprezentacji Polski na zimowe igrzyska paraolimpijskie w Pekinie:


Paranarciarstwo alpejskie: Andrzej Szczęsny oraz Igor Sikorski (zdobywca jedynego polskiego medalu na zimowych igrzyskach olimpijskich w Pjongczangu i aktualny wicemistrz świata w slalomie)


Parabiathlon i Paranarciarstwo biegowe: Iweta Faron, Piotr Garbowski z przewodnikiem Jakubem Twardowskim, Monika Kukla, Krzysztof Plewa oraz Witold Skupień (aktualny wicemistrz świata)


Parasnowboard: Wojciech Taraba

Informacja Prasowa
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie