Pekin 2022: Aleksandra Król zastąpi Natalię Czerwonkę w roli chorążego reprezentacji Polski

Zimowe

Snowboardzistka Aleksandra Król zastąpi panczenistkę Natalię Czerwonkę, która miała pozytywny wynik testu na COVID-19, w roli chorążego podczas ceremonii otwarcia igrzysk w Pekinie. Flagę Polski będzie niosła wspólnie z łyżwiarzem szybkim Zbigniewem Bródką.

Król wystartuje igrzyskach po raz trzeci. W Soczi w 2014 roku zawody w slalomie równoległym ukończyła na 30. miejscu. Cztery lata później w slalomie gigancie równoległym w południowokoreańskim Pjongczangu była 11.

 

31-latka, triumfatorka styczniowych zawodów Pucharu Świata w austriackiej miejscowości Simonhoehe, reprezentuje barwy KS F20 Dawidek Team.

 

- Może sprawdzi się znane powiedzonko, do trzech razy sztuka – powiedziała Król o swoich medalowych szansach.

 

ZOBACZ TAKŻE: Natalia Maliszewska i jej wyścig z czasem. Zdąży wykurować się przed zawodami?

 

37-letni Bródka wystąpi w najważniejszej zimowej imprezie czterolecia po raz czwarty w karierze. Największymi sukcesami panczenisty Błyskawicy Domaniewice jest zdobycie złotego medalu igrzysk w Soczi na 1500 m oraz brązowego w zawodach drużynowych.

 

Przed trwającym sezonem Bródka nie startował w zawodach, a jedynie trenował, i wydawało się, że wkrótce zakończy karierę. Tej zimy wrócił jednak do wyczynowego sportu i udało mu się wywalczyć kwalifikację olimpijską w biegu ze startu wspólnego oraz na swoim koronnym dystansie 1500 m.

 

 

Igrzyska w Chinach potrwają od 4 do 20 lutego. Na dotychczasowy dorobek biało-czerwonych w zimowej rywalizacji o medale olimpijskie składają się 22 medale - po siedem złotych i srebrnych oraz osiem brązowych.

AA, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie