Pekin 2022: Claudia Pechstein i Francesco Friedrich chorążymi ekipy Niemiec

Zimowe
Pekin 2022: Claudia Pechstein i Francesco Friedrich chorążymi ekipy Niemiec
fot. PAP
Claudia Pechstein

Panczenistka Claudia Pechstein, przed którą ósmy olimpijski start, oraz bobsleista Francesco Friedrich będą chorążymi niemieckiej ekipy podczas piątkowej ceremonii otwarcia zimowych igrzysk w Pekinie.

49-letnia Pechstein po nominacji przyznała, że mimo wielu olimpijskich startów na ceremonii otwarcia będzie dopiero po raz drugi.

 

"Z Albertville, gdzie w 1992 roku debiutowałam w igrzyskach, pamiętam tylko, że podczas otwarcia miałam gęsią skórkę" - przyznała pierwsza kobieta, która po raz ósmy wystąpi w zimowej olimpiadzie.

 

Pechstein, która ma w dorobku pięć złotych medali olimpijskich, w niesieniu flagi będzie pomagać najlepszy bobsleista ostatnich lat - Friedrich, podwójny mistrz igrzysk w Pjongczangu cztery lata temu.

 

ZOBACZ TAKŻE: Pekin 2022: Fayik Abdi pierwszym Saudyjczykiem na zimowych igrzyskach w historii

 

"Myślę, że stworzymy fajny duet. Bycie chorążym to punkt szczytowy mojej kariery. To znaczy więcej niż wszystkie olimpijskie medale" - zaznaczyła Pechstein.

 

Pierwszy start w Pekinie - na 3000 m ma zaplanowany już na sobotę, mimo to zamierza się cieszyć udziałem w ceremonii inauguracji igrzysk i chłonąć niepowtarzalne wrażenia.

 

"Te piątkowe emocje to czysta motywacja. Nie powinnam czuć zmęczenia, ale nawet jeśli nogi nie będą do końca świeże, to głowa na pewno, a to najważniejsze" - podsumowała.

 

Na drugi występ w Pekinie Pechstein czekać będzie do przedostatniego dnia igrzysk, kiedy odbędzie się wyścig ze startu wspólnego.

MM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie