"Dziękujemy, panowie!" Zabawna reakcja Rosjan na zdjęcie Michniewicza i Zielińskiego

Piłka nożna
"Dziękujemy, panowie!" Zabawna reakcja Rosjan na zdjęcie Michniewicza i Zielińskiego
fot. Twitter
Czesław Michniewicz z wizytą u Piotra Zielińskiego.

Czesław Michniewicz pracę w reprezentacji Polski rozpoczął od podróżowania po Europie, spotykając się między innymi z Robertem Lewandowskim czy Piotrem Zielińskim. Wspólną fotografię z pomocnikiem SSC Napoli zabawnie skomentował oficjalny profil rosyjskiej reprezentacji na Twitterze.

Przypomnijmy - ostatniego dnia stycznia 2022 roku Michniewicz został ogłoszony nowym selekcjonerem reprezentacji Polski. Trener polskiej kadry kadencję rozpoczął od wizyty u kapitana, a następnie udał się na spotkanie do Włoch, gdzie porozmawiał z Zielińskim. Profil Łączy nas piłka zamieścił wspólne zdjęcie selekcjonera i piłkarza. Konto rosyjskiej kadry wychwyciło jeden drobny szczegół...

 


Na zdjęciu Michniewicza i Zielińskiego widać bowiem niezbyt wyraźne notatki, z których można wywnioskować, że były trener Legii Warszawa przekazywał pomocnikowi Napoli pomysł na jego grę w kadrze lub ogólnie schematy na grę drużyny. "Dziękujemy, panowie" - odpisał profil rosyjskiej kadry, sugerując, że Michniewicz omyłkowo zdradził taktykę na zbliżający się wielkimi krokami mecz barażowy o awans na mundial w Katarze.

 


Rosjanie są rywalami Biało-Czerwonych w pierwszym barażowym spotkaniu o awans na MŚ 2022. Mecz Rosja - Polska zostanie rozegrany 24 marca, a finał barażu pięć dni później. Pierwotnie podopieczni Michniewicza mieli zmierzyć się z Rosją na Łużnikach w Moskwie, jednak ze względu na niestabilną sytuację epidemiologiczną związaną z COVID-19 spotkanie przeniesione zostało na stadion, na którym na co dzień swoje mecze rozgrywa Dynamo Moskwa.

Bartłomiej Szulga/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie