Pekin 2022: Kamil Stoch najlepszy na pierwszym piątkowym treningu

Zimowe
Pekin 2022: Kamil Stoch najlepszy na pierwszym piątkowym treningu
fot. PAP
Kamil Stoch

Kamil Stoch po raz kolejny spisał się ze świetnej strony na treningu przed konkursem na normalnej skoczni w ramach IO Pekin 2022. Polak osiągnął 101 metrów i miał najwyższą notę za całej stawki zawodników. W drugiej serii treningowej Stoch już nie wystąpił.

Stoch już w czwartek zaprezentował świetną formę, a skokiem na 102,5 metra wyrównał rekord skoczni w Zhangjiakou. W pozostałych próbach osiągnął dwukrotnie po 100 metrów. Wydaje się więc, że forma Polaka jest stabilna.

 

ZOBACZ TAKŻE: Pekin 2022: Zwycięstwa Rosjanek i Chinek

 

W pierwszym piątkowym treningu niestraszny Stochowi był nawet szalejący wiatr, który sprawił, że kilku skoczków kompletnie zepsuło próby. W tej grupie był np. Dawid Kubacki, który skoczył 76 metrów.

 

Drugie miejsce w treningu zajął Danił Sadrejew, który skoczył aż 103,5 metra, a trzecie Mackenzie Boyd-Clowes.

 

W piątek skoczków czekały jeszcze kolejne dwa treningi. W drugim Stoch nie wystąpił, a najlepszy z Polaków był Piotr Żyła, który po skoku na 100 metrów zajął 7. miejsce. Wygrał Peter Prevc.

 

W trzeciej serii z Polaków wystąpili już tylko Wąsek i Hula. Po treningu trener kadry Michal Doleżal zdecydował, że w sobotnich kwalifikacjach udział wezmą Stoch, Żyła, Kubacki i Wąsek.

 

Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie