Pekin 2022: Krzysztof Wyrzykowski spodziewa się pięciu medali dla reprezentacji Polski

Zimowe
Pekin 2022: Krzysztof Wyrzykowski spodziewa się pięciu medali dla reprezentacji Polski
fot. PAP
Francuscy dziennikarze przewidują jeden medal dla Polski. Ma go zdobyć Kamil Stoch. Krzysztof Wyrzykowski jest innego zdania.

Krzysztof Wyrzykowski był gościem programu Studio Pekin. Znany komentator sportowy podzielił się z widzami swoją opinią na temat medalowych szans Polaków. Na ile krążków możemy liczyć?

Zimowe igrzyska olimpijskie w Pekinie zostały oficjalnie otwarte przez przywódcę ChRL Xi Jinpinga, natomiast sztafetę z ogniem olimpijskim na Stadionie Narodowym zakończyli biegaczka narciarska Dinigeer Yilamujiang i rywalizujący w kombinacji norweskiej Jiawen Zhao.

 

Zobacz także: Terminarz i program IO w Pekinie. Kiedy startują Polacy? O której godzinie?

 

Komentator sportowy Krzysztof Wyrzykowski, który był gościem programu Studio Pekin, przyznał, że nie może się już doczekać sportowego wymiaru igrzysk.

 

- Nowina o Natalii Maliszewskiej jest bardzo dobra, bo martwiliśmy się jej sytuacją - wyznał na antenie Polsatu Sport Extra.

 

Jeszcze kilka godzin wcześniej wydawało się, że Polka nie wystąpi na swoim koronnym dystansie 500 metrów. Ostatecznie "dzięki działaniom i staraniom kierownictwa Polskiej Misji Olimpijskiej oraz PKOl" Maliszewska opuściła hotel izolacyjny i znajduje się już w wiosce olimpijskiej.

 

Zobacz także: Andrzej Person o ceremonii otwarcia igrzysk

 

26-latka to wielka nadzieja Polski na wywalczenie medalu olimpijskiego. Zagraniczne agencje nie do końca wierzą jednak w Biało-Czerwone krążki.

 

- Agencja informacyjna SID wyliczyła nam jeden medal. Francuzi podobnie skromnie widzą nasze szanse. Jeden krążek przyznali Kamilowi Stochowi, z czym oczywiście nie możemy się zgodzić. Oni sami sobie przyznają około 15 medali. To tyle, ile zdobywali w ostatnich zimowych igrzyskach olimpijskich. Choć nie mają takiego faworyta jak Martin Fourcade, który sam zdobył pięć złotych medali - dodał Wyrzykowski.

 

Ilu medali spodziewa się w wykonaniu Polaków?

- Pięciu. Nie pytajcie mnie tylko kto je zdobędzie! Możecie mnie trzymać za słowo do końca igrzysk - zakończył gość programu Studio Pekin.

 

Studio Pekin: Krzysztof Wyrzykowski zdradził, ile medali w Pekinie zdobędą Polacy

jb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie