Sergio Ramos zmuszony do zakończenia kariery?

Piłka nożna
Sergio Ramos zmuszony do zakończenia kariery?
fot. PAP
Sergio Ramos będzie musiał zakończyć karierę?

Sergio Ramos nie może zaliczyć ostatnich miesięcy do udanych. Po transferze do PSG bardzo rzadko pojawia się na boisko z powodów zdrowotnych. Jean-Marcel Ferret, były lekarz reprezentacji Francji, uważa, że Hiszpan już niedługo może być zmuszony do zakończenia kariery.

Ramos trafił do Paryża w lipcu 2021 roku. Miał być wielkim wzmocnieniem defensywy, lecz od tego momentu przebywał na murawie ledwie przez 283 minuty. Problemy zdrowotne 35-latka zaczęły się jednak jeszcze przed transferem do PSG z Realu Madryt, w którym spędził aż 16 lat.

 

Zobacz także: Polski bramkarz trafi do ligi francuskiej

 

Los chciał, że w 1/8 finału Ligi Mistrzów oba kluby zagrają właśnie ze sobą. Sentymentalny powrót do Madrytu może jednak ominąć hiszpańskiego obrońcę, który po raz kolejny jest kontuzjowany. Istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że Ramosa nie obejrzymy w tej rywalizacji. Co to oznacza dla samego piłkarza?

 

Francuzi już teraz zastanawiają się, czy to koniec tego znakomitego środkowego obrońcy, który znowu ma problem z łydką. "Czy to początek końca Sergio Ramosa?" - czytamy w "Le Parisien". W artykule znalazła się wypowiedź Jeana-Marcela Ferreta, czyli byłego lekarza reprezentacji Francji.

 

- Trudno ocenić takie urazy, bo nie można przewidzieć, jak to wszystko się rozwinie. Wszystko zależy od budowy mięśnia - przyznał. - Trzeba wziąć pod uwagę, że starzenie się mięśni i uderzenia, które Ramos przyjął w trakcie 19-letniej kariery, osłabiły jego mięśnie łydek - dodał Ferret cytowany przez realmadryt.pl.

 

Ramos rozegrał w swojej zawodowej karierze ponad 900 spotkań. Przed Realem Madryt reprezentował barwy Sevilli. Przez lata był też kluczowym graczem reprezentacji Hiszpanii, która sięgała po swoje największe sukcesy.

Jakub Baranowski/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie