Oleksandr Usyk wystąpił w meczu piłki nożnej (WIDEO)

Sporty walki

Jeden z najlepszych pięściarzy bez podziału na kategorie wagowe, Oleksandr Usyk (19-0, 13 KO) zadebiutował w nowej roli. Ukrainiec wystąpił w meczu drugoligowego klubu Polissia Żytomierz. Na boisku spędził około 15 minut.

Oleksandr Usyk przed rozpoczęciem kariery w boksie trenował piłkę nożną. Grał w juniorach Tawriji Symferopol. Korki zamienił jednak na rękawice bokserskie i jak każdy wie, wyszło mu to na dobre.

Ukrainiec postanowił jeszcze raz spróbować swoich sił w futbolu. W piątek zadebiutował w seniorskiej drużynie Polissii Żytomierz, która występuje w drugiej lidze.

35-latek pojawił się na boisku w 77. minucie przy stanie 2:1 dla jego zespołu. Od razu miał świetną okazję do zdobycia bramki, ale nie trafił w piłkę. Z minuty na minutę jego postawa mogła się coraz bardziej podobać. Kilka razy dobrze zgrał futbolówkę, a w końcówce dobrze wyprowadził kontratak. Jego drużyna wygrała ostatecznie 2:1 z Weres Równe.

Usyk jest obecnie mistrzem świata organizacji IBF, WBO i WBA w kategorii ciężkiej. Najprawdopodobniej jego kolejnym rywalem będzie Anthony Joshua, któremu Ukrainiec odebrał wspomniane pasy.