Pekin 2022: Kinga Rajda odpowiedziała na krytykę. Wykorzystała... Adama Małysza

Sobota nie była udanym dniem dla polskich zawodniczek rywalizujących na skoczni narciarskiej. Żadna z nich nie awansowała do serii finałowej, przez co spadła na nie fala krytyki. Kinga Rajda postanowiła na nią odpowiedzieć, publikując wymowne zdjęcie...

Kinga Rajda zajęła 35. miejsce w konkursie na normalnej skoczni w Zhangjiakou. Jeszcze gorzej wypadła Nicole Konderla, która została sklasyfikowana o pozycję niżej. Obie Polki nie zakwalifikowały się do serii finałowej. Złoty medal wywalczyła Słowenka Ursa Bogataj.

Na reprezentantki Polski spadło sporo krytyki. Rajda nie wytrzymała i postanowiła odpowiedzieć wszystkim za pośrednictwem mediów społecznościowych. Na swój Instagram wrzuciła taki oto wpis:

- Pewien debiutant igrzysk na poprawienie humorku - napisała.

Zdjęcie przedstawia Adama Małysza podczas igrzysk olimpijskich w Nagano w 1998 roku. Wtedy 21-letni zawodnik zajął 51. miejsce na normalnej skoczni oraz 52. na dużej skoczni. Eksplozja talentu polskiej legendy przyszła później, czego efektem były m.in. cztery medale olimpijskie, cztery mistrzostwach świata oraz cztery Kryształowe Kule.