Pekin 2022: Klasyfikacja medalowa

Klasyfikacja medalowa igrzysk olimpijskich Pekin 2022. O miejscu w klasyfikacji decyduje w pierwszej kolejności liczba złotych medali, później srebrnych i na końcu brązowych.

Klasyfikacja medalowa IO Pekin 2022 dostępna TUTAJ.

Polscy sportowcy zdobyli w historii zimowych igrzysk olimpijskich 23 medale. Dwa z nich wywalczyli cztery lata temu w Pjongczangu. Wówczas pierwsze miejsce w rywalizacji na dużej skoczni zajął Kamil Stoch, a drużyna z nim w składzie uplasowała się na trzeciej pozycji. Ogółem dorobek Polaków na zimowych igrzyskach to siedem złotych medali, siedem srebrnych i dziewięć brązowych.

Biegaczka narciarska Marit Bjoergen jest rekordzistką pod względem liczby medali zdobytych w zimowych igrzyskach olimpijskich. Norweżka, która zakończyła już karierę, ma w dorobku osiem złotych, cztery srebrne i trzy brązowe krążki.

Medale Polaków na IO w Pekinie:

Na zimowych igrzyskach olimpijskich w Pekinie Polacy zdobyli na razie jeden medal. Dawid Kubacki zajął trzecie miejsce w konkursie na skoczni normalnej.