Pekin 2022: Piotr Żyła trzeci w kwalifikacjach! Marius Lindvik najlepszy

Piotr Żyła zajął trzecie miejsce w kwalifikacjach do konkursu olimpijskiego na skoczni normalnej.

Marius Lindvik wygrał kwalifikacje olimpijskie do konkursu indywidualnego na normalnej skoczni w Zhangjiakou (HS106). Tuż za nim się uplasował się Robert Johansson. Trzecie miejsce zajął Piotr Żyła. Wszyscy Polacy zakwalifikowali się do niedzielnej rywalizacji olimpijskiej.

Wiślanin już w seriach treningowych prezentował wysoką dyspozycję. Potwierdził ją podczas skoku kwalifikacyjnego, podczas którego osiągnął odległość 102,5 m. Mistrz Świata z Oberstdorfu stracił do triumfatora 4,6 pkt.

Trzynaście pozycji niżej znalazł się Dawid Kubacki, który wylądował metr przed punktem K. Tym samym skoczek urodzony w Nowym Targu pewnie awansował do konkursu głównego na obiekcie normalnym w Zhangjiakou.

Problemu z awansem do niedzielnych zawodów nie miał także Stefan Hula. 35-letni zawodnik skoczył 90,5 metra, co dało mu 27. lokatę.

Niespodziewanie słabszą próbę wykonał Kamil Stoch. Trzykrotny mistrz olimpijski, który błysnął podczas pierwszego treningu, miał niesprzyjające warunki. Skoczył 83,5 metra, zajmując dopiero 36. miejsce.

W kwalifikacjach wzięło udział zaledwie 53 zawodników. Oznaczało to, że tylko dla trzech z nich zabraknie miejsca w niedzielnej rywalizacji. Odpadli Czech Filip Sakala, Ukrainiec Anton Korczuk i Chińczyk Qiwu Song.

O medale na normalnej skoczni w Zhangjiakou (HS106) skoczkowie powalczą w niedzielę. Początek konkursu indywidualnego o godz. 12:00  czasu polskiego.