PKO BP Ekstraklasa: Lukas Podolski znów uratował Górnik Zabrze. Porażka Stali Mielec

Lucas Podolski zdobył bramkę na 2:1 dla Górnika Zabrze w spotkaniu przeciw Stali Mielec.

W pierwszym piątkowym spotkaniu dwudziestej kolejki Ekstraklasy Górnik Zabrze odrobił straty z pierwszej części gry, zdobył dwie bramki i ostatecznie pokonał Stal Mielec 2:1. Przed szansą na wyrównanie w doliczonym czasie gry stanął Grzegorz Tomasiewicz, który nie wykorzystał rzutu karnego.

W pierwszym ligowym spotkaniu 2022 r. zespołów Stali i Górnika Zabrze, trzy punkty zdobyli piłkarze z Górnego Śląska.

Pierwsi zaatakowali zabrzanie i w 5. min. byli bliscy zdobycia gola. Po podaniu ze skrzydła Lukasa Podolskiego piłka trafiła do będącego na czystej pozycji Dariusza Pawłowskiego. Ten jednak strzelił za lekko i Rafał Strączek obronił nogami.

Sześć minut później to mielczanie mogli zdobyć gola. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Dawida Korta groźnie strzelał Maksymilian Sitek. Jednak jedyną korzyścią dla jego zespołu był kolejny korner.

Zabrzanie byli w pierwszej połowie częściej pod bramką rywala, ale drużyny schodziły do szatni na przerwę przy wyniku 1:0. W 44. min. Adrian Gryszkiewicz sfaulował w polu karnym Mateusza Maka i rozjemca wskazał na "jedenastkę". Rzut karny - już w doliczonym czasie gry - zamienił na bramkę Grzegorz Tomasiewicz.

Piłkarze grający w sobotę w Mielcu mogli mówić o szczęściu, gdyż nie musieli grać przy burzy śnieżnej. Takowa przeszła nad stadionem akurat gdy była przerwa.

W 52. min. Górnik wyrównał. Wówczas pięknym strzałem popisał się Bartosz Nowak.

10 minut później zabrzanie mogli objąć prowadzenie, ale po strzale Krzysztofa Kubicy piłka odbiła się od poprzeczki. Gola na wagę trzech punktów zdobyli w 85. min. Wówczas Podolski wykorzystał złe zachowanie Mateusza Matrasa przed pole karnym mielczan. Przejął piłkę, minął golkipera i mając przed sobą tylko bramkę nie mógł spudłować.

Stal mogła jeszcze zdobyć jeden punkt. Jednak w doliczonym czasie gry strzał z rzutu karnego Tomasiewicza obronił Daniel Bielica.

PGE FKS Stal Mielec - Górnik Zabrze 1:2 (1:0)

Bramki: Tomasiewicz 45+2(k) - Nowak 52, Podolski 85

PGE FKS Stal Mielec: Rafał Strączek - Albin Granlund (76. Marcin Flis), Arkadiusz Kasperkiewicz, Mateusz Matras, Mateusz Żyro, Krystian Getinger - Maksymilian Sitek (90. Adrian Szczutowski), Dawid Kort (65. Maciej Domański), Grzegorz Tomasiewicz, Koki Hinokio - Mateusz Mak.

Górnik Zabrze: Daniel Bielica - Przemysław Wiśniewski, Rafał Janicki, Adrian Gryszkiewicz - Dariusz Pawłowski, Krzysztof Kubica (70. Dariusz Stalmach), Alasana Manneh, Mateusz Cholewiak - Bartosz Nowak, Lukas Podolski, Piotr Krawczyk (90. Jean Mvondo)

Żółte kartki: Tomasiewicz, Kasperkiewicz - Kubica, Pawłowski, Gryszkiewicz, Janicki, Manneh