Puchar Anglii: Sensacyjna porażka Manchesteru United

Piłkarze Manchesteru United okazali się gorsi w konkursie rzutów karnych.

Piłkarze Manchesteru United niespodziewanie odpadli w 1/16 finału (4. runda) rozgrywek o Puchar Anglii. Przegrali u siebie w rzutach karnych z występującym klasę niżej Middlesbrough FC 7-8. Po 90 minutach i dogrywce było 1:1.

Faworyzowani gospodarze prowadzili od 25. minuty po golu Jadona Sancho. Pięć minut wcześniej rzutu karnego nie wykorzystał słynny Cristiano Ronaldo, który strzelił obok bramki.

Goście wyrównali w 64. minucie za sprawą... wychowanka MU Matta Crooksa - w kontrowersyjnych okolicznościach, bowiem chwilę wcześniej, jak wynika z telewizyjnych powtórek, piłka trafiła w rękę jego kolegę z drużyny.

Taki wynik utrzymał się do końca, dogrywka też nie przyniosła zmiany rezultatu, więc o awansie musiała rozstrzygnąć seria rzutów karnych.

W niej piłkarze obu drużyn byli bardzo długo skuteczni (tym razem Ronaldo się nie pomylił), wykorzystali aż piętnaście kolejnych "jedenastek".

Pechowcem okazał się 19-letni Anthony Elanga z Manchesteru United i piłkarze z Championship - zaplecza Premier League - mogli świętować sensacyjny awans.

Puchar Anglii to najstarsze piłkarskie rozgrywki na świecie. Obecna edycja jest 141. w historii.

Manchester United wywalczył to trofeum 12 razy.