La Liga: FC Barcelona pokonała Atletico Madryt w hicie 23. kolejki

Dani Alves i Jordi Alba

Piłkarze Barcelony pokonali Atletico Madryt 4:2 w szlagierze 23. kolejki ekstraklasy Hiszpanii i wyprzedzili broniącego tytułu rywala w tabeli. Lider Real Madryt wieczorem podejmie Granadę.

Spotkanie na Camp Nou rozpoczęło się po myśli zespołu ze stolicy, który w ósmej minucie objął prowadzenie po strzale Belga Yannicka Carasco. Szybko odpowiedział Jordi Alba, a 21. minucie po strzale Gaviego miejscowi już wygrywali. Krótko przed przerwą na 3:1 podwyższył Urugwajczyk Ronald Araujo 43, a chwilę po niej czwartego gola dla "Barcy" uzyskał Dani Alves.

38-letni utytułowany brazylijski obrońca nie dokończył meczu, gdyż w 69. minucie opuścił boisko wskutek czerwonej kartki. Wtedy gospodarze prowadzili już 4:2, bo wcześniej gola dla Atletico zdobył były zawodnik Barcelony Urugwajczyk Luis Suarez.

Do końcowego gwiazdka rezultat już się nie zmienił i piłkarze trenera Xaviego Hernandeza odnieśli cenne zwycięstwo.

W podstawowym składzie gospodarzy zagrał pozyskany niedawno z angielskiego Wolverhampton Adama Traore, którego po godzinie gry zmienił inny debiutant - Pierre-Emerick Aubameyang. Gabończyk z kolei trafił na Camp Nou z Arsenalu Londyn.

"Barcelona pokazała prawdziwy potencjał. Pierwsza połowa była naprawdę świetna" - napisała tuż po końcowym gwizdku gazeta "Marca".

W 22 występach Barcelona zgromadziła 38 punktów i awansowała na czwartą pozycję w tabeli kosztem ekipy z Madrytu, która doznała już szóstej porażki w bieżących rozgrywkach. W poprzednim, mistrzowskim sezonie "Atleti" tylko cztery razy schodzili z boiska pokonani.