Liga Europejska: Zagłębie Lubin przegrało z BBM Bietigheim

Piłka ręczna

Piłkarki ręczne Zagłębia Lubin przegrały we własnej hali 21:33 (8:19) z BBM Bietigheim z Niemiec w czwartej serii meczów grupy B Ligi Europejskiej. Mistrzynie Polski pozostają bez wygranej w rozgrywkach.

Mecz mistrzyń Polski z liderkami niemieckiej Bundesligi nie przyniósł wielkich emocji. Osłabione m.in. brakiem Kingi Jakubowskiej, którą kontuzja więzadeł wyeliminowała z gry do końca sezonu, potrafiły odpowiedzieć na pierwsze trafienie rywalek i był to jedyny bramkowy remis w tym spotkaniu.

Po kwadransie przyjezdne prowadziły już 10:4 i trenerka Bożena Karkut poprosiła o czas. Przerwa niewiele zmieniła, bo w dalszym ciągu na boisku dzielił i rządził zespół z Niemiec.

Bietigheim prowadził do przerwy różnicą aż 11 goli i właściwie losy spotkania były już rozstrzygnięte. Druga połowa była bardziej wyrównana, ale wynikało to w głównej mierze z tego, że przyjezdne nie forsowały już tak dużego tempa gry i nie były tak zdeterminowane w grze obronnej.

Zagłębie przegrało różnicą 12 trafień, ale różnica mogła być mniejsza, bo podopieczne trenerki Karkut nie wykorzystały aż pięciu rzutów karnych.

W drugim meczu grupy B Mianur Baia Mare z Rumunii pokonał 28:26 Les Neptunes de Nantes z Francji. Po czterech kolejkach z kompletem punktów prowadzi Bietigheim, przed zespołami Neptunes i Minaur, które mają po cztery oczka. Zagłębie z zerowym dorobkiem jest ostatnie.

Kolejnym rywalem lubinianek będzie Minaur. Mecz zostanie rozegrany w Lubinie 13 lutego (godz. 16).

Zagłębie Lubin - BBM Bietigheim 21:33 (8:19)

Zagłębie Lubin: Monika Maliczkiewicz, Monika Wąż – Adrianna Górna 5, Patricia Machado Matielli 4, Patrycja Noga 4, Daria Zawistowska 3, Emilia Galińska 2, Daria Miłek 1, Aneta Labuda 1, Karolina Kochaniak-Sala 1, Kinga Grzyb 0, Jovana Milojevic 0.

Najwięcej bramek dla BBM Bietigheim: Albertine Snelder 7, Veronika Mala 7, Inger Smits 5.