Pekin 2022: Duże zainteresowanie gadżetami z maskotką Bing Dwen Dwen

Zimowe
Pekin 2022: Duże zainteresowanie gadżetami z maskotką Bing Dwen Dwen
fot. PAP/EPA
Maskotki zimowych igrzysk olimpijskich w Pekinie

Gadżety z maskotką zimowych igrzysk w Pekinie, pandą Bing Dwen Dwen, cieszą się w Chinach dużą popularnością. Komitet Organizacyjny trwających obecnie olimpijskich zmagań zapowiedział, że ich podaż zostanie zwiększona.

Wcześniej chińskie media i internauci zgłaszali trudności w zakupie pamiątek związanych z Bing Dwen Dwen. Wiele osób, mimo mrozu, czekało w kolejce godzinami przed oficjalnym sklepem z gadżetami igrzysk, ale wróciły one do domów zawiedzione.

 

Rzecznik Komitetu Organizacyjnego Weidong Zhao zaznaczył, że niedobór pamiątek wynikał częściowo z zamknięcia zakładów produkcyjnych na trwający tydzień Księżycowy Nowy Rok, który pokrywa się z terminem igrzysk.

 

- Ten problem odzwierciedla popularność igrzysk w Pekinie oraz obrazuje osiągnięcie zaangażowania 300 milionów Chińczyków w sporty zimowe - stwierdził Zhao.

 

ZOBACZ TAKŻE: Zwolniona z izolacji Natalia Maliszewska trenowała w niedzielę

 

Rzadko kiedy w ciągu kilku pierwszych dni zmagań olimpijskich gadżety związane z maskotką imprezy zostają wyprzedane.

 

Analitycy z chińskiej firmy Shanxi Securities szacują, że łączne przychody ze sprzedaży produktów na licencji olimpijskiej mogą osiągnąć podczas igrzysk 2,5 miliarda juanów (ok. 395 mln dolarów).

 

Jednym z najpopularniejszych hashtagów na Weibo, chińskim odpowiedniku Twittera, w ciągu ostatniej doby jest "Jeden Dwen w każdej rodzinie". Internauci apelują do organizatorów, by zareagowali na rosnący popyt. Wielu z nich pisało, że posiadanie pamiątki z igrzysk sprawi, że poczują się bardziej ich częścią. Rywalizacja odbywa się przy znacznie ograniczonej liczbie widzów ze względu na pandemię COVID-19. 

AA, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie