Pekin 2022: Ile zarobił Dawid Kubacki za brązowy medal?

Zimowe

Dawid Kubacki zdobył brązowy medal w konkursie na skoczni normalnej na zimowych igrzyskach olimpijskich w Pekinie. Tym samym sięgnął po pierwszy "krążek" dla Polski na imprezie w stolicy Chin. Ile zarobił Dawid Kubacki?

Nagrody PKOl, przyznawane za zdobycie medalu, są takie same jak w przypadku igrzysk letnich w Londynie 2012, Rio de Janeiro 2016 i ubiegłorocznych w Tokio, a także zimowych w Soczi 2014 i Pjongczangu 2018. W przypadku sięgnięcia po złoty "krążek" sportowiec otrzyma 120 tysięcy złotych. Jeżeli zajmie drugie miejsce, to należy mu się 80 tysięcy złotych. Natomiast brązowy medal oznacza wynagrodzenie w wysokości 50 tysięcy złotych. 

 

ZOBACZ TAKŻE: Medal Dawida Kubackiego dziesiątym wywalczonym przez skoczków na igrzyskach

 

Warto zaznaczyć, że nagrodę otrzymują również szkoleniowcy zawodników. W przypadku nagród przyznawanych przez PKOl kwoty brutto i netto są takie same, ponieważ nie dotyczy ich podatek od dochodów. 

 

Kubacki otrzyma również nagrodę od ministra sportu. W tym przypadku wynagrodzenie wynosi: do 80,5 tys. zł brutto za złoto, do 57,5 zł za srebro i do 46 tys. za brąz. Ta nagroda objęta jest podatkiem dochodowym.

 

Kubacki zdobył swój drugi medal na zimowych igrzyskach olimpijskich. Należy przypomnieć, że polski skoczek znalazł się na najniższym miejscu podium już cztery lata temu. W Pjongczang był trzeci w konkursie drużynowej. Razem z nim występowali Kamil Stoch, Maciej Kot oraz Stefan Hula. 

Redakcja, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie