PGE Skra Bełchatów w półfinale Pucharu CEV!

Siatkarze PGE Skry Bełchatów zagrają w półfinale Pucharu CEV.

W rewanżowym meczu ćwierćfinału Pucharu CEV siatkarze CMS Arcada Galati przegrali z PGE Skrą Bełchatów 1:3. Pierwsze spotkanie bełchatowianie wygrali we własnej hali 3:2 i to oni zagrają w półfinale. Zmierzą się w nim z lepszym z pary CEZ Karlovarsko – Tours VB.

W pierwszym secie przewagę mieli siatkarze PGE Skry, choć gospodarze kilkukrotnie odrabiali straty. Bełchatowianie odskoczyli po asie serwisowym Dicka Kooya (12:16). Później było 18:22, ale fragment dobrej gry gospodarzy pozwolił im złapać kontakt (21:22). Skuteczny atak Kooya, blok oraz uderzenie Karola Kłosa ze środka rozstrzygnęły tę partię na korzyść gości (21:25).

Druga odsłona toczyła się pod dyktando gospodarzy, którzy po świetnym początku (5:1, 9:2 – po asie Filipa Sestana) nie oddali inicjatywy (13:7, 20:12). Błąd bełchatowian ustalił wynik tej części meczu na 25:19.

Set numer trzy to już dużo lepsza postawa przyjezdnych, którzy od początku zaczęli budować przewagę (2:5). Po serii wygranych akcji bełchatowianie jeszcze odskoczyli (7:13) i - mimo zabiegów rywali - nie oddali przewagi do końca seta. Skuteczny atak Aleksandara Atanasijevicia przypieczętował wygraną (19:25).

Gospodarze znaleźli się pod ścianą – przegrany set eliminował ich z rywalizacji. Obie ekipy toczyły wyrównaną walkę, ale od stanu 16:16 przewagę zaczęli budować siatkarze z Bełchatowa. Po ataku Mateusza Bieńka z przechodzącej piłki było 17:21. Ekipa z Rumunii nie rezygnowała, zmniejszyła straty (20:22). Kluczowe akcje wygrali jednak goście. Kooy wywalczył piłkę meczową (21:24), a serwis rywali w siatkę zakończył to spotkanie (23:25).

Najwięcej punktów: Ivan Raic (16), Filip Sestan (13) – CMS Arcada; Dick Kooy (18), Aleksandar Atanasijević (13) – PGE Skra.

PGE Skra Bełchatów w półfinale Pucharu CEV zagra z lepszym z pary CEZ Karlovarsko – Tours VB. Pierwszy mecz zakończył się zwycięstwem ekipy z Francji we własnej hali 3:0; rewanż zaplanowano na czwartek 10 lutego.

CMS Arcada Galati – PGE Skra Bełchatów 1:3 (21:25, 25:19, 19:25, 23:25)

CMS Arcada: Vasile Talpa, Ivan Raic, Marian Bala, Pedro Rangel, Filip Sestan, Akhrorjon Sobirov – Vlad Kantor (libero) oraz Liviu Cristudor (libero), Ion Teleleu, Alexandru Rata, Ovidiu Darlaczi, Andrei Butnaru. Trener: Sergiu Stancu.
PGE Skra: Milad Ebadipour, Mateusz Bieniek, Aleksandar Atanasijević, Dick Kooy, Grzegorz Łomacz, Karol Kłos – Kacper Piechocki (libero) oraz Damian Schulz, Mikołaj Sawicki, Robert Täht. Trener: Slobodan Kovać.

Pierwszy mecz 2:3, awans – PGE Skra.