EBL: Pewne zwycięstwo Arged BM Stali nad Twardymi Piernikami

Najlepszym zawodnikiem gospodarzy był James Florence z 16 punktami i 2 asystami. W ekipie gości wyróżniał się Jahenns Manigat z 18 punktami.

Mistrzowie Energa Basket Ligi, Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski, pokonali we własnej hali Twarde Pierniki Toruń 96:74.

Gospodarze dzięki trafieniom Treya Drechsela i Jamesa Florence’a zaczęli mecz od prowadzenia 9:2. Po późniejszej trójce Jakuba Garbacza przewaga wynosiła już 10 punktów. Część strat odrobili James Eads i Jahenns Manigat, ale to nie wystarczało na rozpędzonych ostrowian. Po akcji Jakuba Wojciechowskiego po 10 minutach było 24:15. W drugiej kwarcie po kolejnych zagraniach Florence’a i Kuliga przewaga Arged BM Stali wynosiła już 13 punktów. Twarde Pierniki nie zamierzały się jednak poddawać i mogły liczyć na trafienia Manigata oraz Rogicia. Po rzucie Michała Samsonowicza przegrywali tylko pięcioma punktami. Cały czas inicjatywę mieli jednak gracze trenera Igora Milicicia. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 45:37.

James Florence świetnie wszedł w trzecią kwartę i po jego kolejnych rzutach różnica na korzyść gospodarzy wynosiła już 17 punktów. W tej części meczu torunianie mieli spore problemy z konstruowaniem ataku, a po kolejnym rzucie Jamesa Palmera przewaga rywali rosła! Ostatecznie po zagraniu Denzela Anderssona po 30 minutach było aż 73:54. Na początku kolejnej kwarty dwie trójki dołożył Jakub Garbacz, a po chwili i jego rzutach wolnych Arged BM Stal uciekała na 26 punktów. Tego już Twarde Pierniki nie były w stanie odrobić, a zespół z Ostrowa Wielkopolskiego całkowicie kontrolował wydarzenia na parkiecie. Ostatecznie zwyciężył 96:74.

Arged BM Stal Ostrów Wlkp. - Twarde Pierniki Toruń 96:74 (24:15, 21:22, 28:17, 23:20)

Arged BM Stal Ostrów Wlkp.: James Florence 16, Trey Drechsel 15, James Palmer Jr. 15, Jakub Garbacz 13, Jakub Wojciechowski 12, Damian Kulig 7, Denzel Andersson 6, Michael Young 4, Kobi Jordan Simmons 4, Jarosław Mokros 4, Michał Pluta 0.

Twarde Pierniki Toruń: Jahenns Manigat 18, James Eads III 15, Roko Rogic 13, Michał Samsonowicz 8, Szymon Janczak 7, Daniel Amigo 5, Aaron Cel 3, Michał Kołodziej 3, Bartosz Diduszko 2.