Trener Ryoyu Kobayashiego zadrwił ze Stefana Horngachera

Zimowe
Trener Ryoyu Kobayashiego zadrwił ze Stefana Horngachera
fot. PAP
Richard Schallert zadrwił ze Stefana Horngachera

Richard Schallert trener Ryoyu Kobayashiego wypowiedział się na temat Stefana Horngachera. Zabrał też głos w sprawie sukcesów swojego podopiecznego oraz Dawida Kubackiego.

Trener klubu Kobayashiego w wywiadzie dla portalu "Sport.pl" opowiedział o obecnej sytuacji reprezentacji Niemiec w skokach narciarskich. Warto bowiem przypomnieć, że uważani za faworytów Niemcy na razie nie najlepiej radzą sobie podczas rywalizacji w stolicy Chin. 

 

- Cóż, wygląda jednak na to, że Niemcy za dużo czasu spędzili na składaniu protestów. Może trzeba było skupić się na skokach? - zapytał Schallert.

 

To nawiązanie do sytuacji, która miała miejsce kilka dni przed rozpoczęciem zimowych igrzysk olimpijskich. Podczas konkursu Pucharu Świata w Willingen trener Niemców Horngacher złożył protest dotyczący butów polskich skoczków. Przez wniesioną skargę zdyskwalifikowani zostali Piotr Żyła oraz Stefan Hula

 

ZOBACZ TAKŻE: Czy medal należał się Prevcowi, a nie Kubackiemu?

 

Schallert odniósł się również do sukcesu swojego podopiecznego. Przypomnijmy, że trenowany przez niego Kobayashi sięgnął po złoty medal podczas rywalizacji na skoczni normalnej w Pekinie. 

 

- Z tak trudnymi warunkami jak w Chinach, nigdy nie wiesz do końca, co się wydarzy, ale byłem przekonany, że sobie poradzi. I tak się stało - powiedział Austriak.

 

Zabrał również głos w sprawie występu Dawida Kubackiego podczas tych samych zawodów. Polak zdobył brązowy "krążek".

 

- Drugi skok miał świetny, wie jak to robić. Wierzył w swój sukces i takie są efekty. W skokach narciarskich zdarza się, że stracisz czucie, ale może szybko wrócić. Potwierdził, że jest zawodnikiem klasy światowej - ocenił. 

Andrzej Adamiec/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie