Pekin 2022: Turniej hokeistów rozpoczęty! Gigantyczna sensacja już w pierwszym dniu

Czesi niespodziewanie przegrali z Danią.

Dania niespodziewanie pokonała Czechy 2:1, a reprezentacja Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego wygrała ze Szwajcarią 1:0 w meczach pierwszej kolejki grupy B turnieju hokeistów na igrzyskach w Pekinie.

Porażka Czechów, którzy przed czterema laty w Pjongczangu zajęli czwarte miejsce, to spora niespodzianka. O sukcesie Duńczyków przesądziła skuteczna gra w pierwszej tercji. Bohaterem meczu został ich bramkarz Sebastian Dahm, który obronił 39 z 40 strzałów rywali.

Hokeiści rosyjscy, którzy triumfowali w poprzednich igrzyskach, nie mieli łatwej przeprawy w inaugurującym olimpijski turniej spotkaniu ze Szwajcarami. Jedynego gola strzelił skrzydłowy CSKA Moskwa Anton Slepyszew na trzy sekundy przed końcem pierwszej tercji.

W czwartek do rywalizacji przystąpią pozostałe zespoły. W grupie A USA zmierzą się z Chinami, a Kanada z Niemcami, natomiast w grupie C - Szwecja z Łotwą i Finlandia ze Słowacją.

W turnieju udział bierze 12 zespołów, podzielonych na trzy grupy. Zwycięzcy grup awansują od razu do ćwierćfinału, do których dołączy również najlepszy zespół spośród tych, które zajmą drugie miejsca. Pozostałe drużyny rozegrają baraż o awans do ćwierćfinału.