Pekin 2022: Hwang Dae-heon złotym medalistą na 1500 m

Koreańczyk Hwang złotym medalistą na 1500 m.

Hwang Dae-heon z Korei Południowej zdobył złoty medal olimpijski w short tracku na dystansie 1500 m. Drugie miejsce zajął Kanadyjczyk Steven Dubois, a trzecie Rosjanin Siemion Jelistratow. Michał Niewiński odpadł w ćwierćfinale.

Finałowy wyścig, z udziałem aż dziesięciu łyżwiarzy, był bardzo zacięty i rozstrzygnął się na ostatnim okrążeniu. 22-letni Hwang wywalczył drugi w karierze medal olimpijski. Cztery lata temu w Pjongczangu sięgnął po srebro na 500 m.

To pierwszy na igrzyskach w Pekinie medal w short tracku dla Korei Południowej, potęgi w tej dyscyplinie sportu.

18-letni Niewiński odpadł w ćwierćfinale, ale ze swojego startu może być zadowolony, ponieważ o blisko dwie sekundy poprawił własny rekord Polski. Ostatecznie został sklasyfikowany na 31. miejscu.