Marko Podrascanin otrzymał włoskie obywatelstwo

Siatkówka
Marko Podrascanin otrzymał włoskie obywatelstwo
fot. Cyfrasport
Marko Podrascanin otrzymał włoski paszport.

Marko Podrascanin to jeden z najsłynniejszych i najbardziej utytułowanych serbskich siatkarzy. Od piętnastu lat reprezentuje barwy klubów z Italii, a ostatnio pochwalił się w mediach społecznościowych, że otrzymał włoskie obywatelstwo.

Przygodę z siatkówką rozpoczął Podrascanin w klubie Vojvodina Nowy Sad, ale później występował przez lata na włoskich parkietach. Kolejne drużyny, w których grał to: Volley Corigliano (2007–08), Cucine Lube (2008–16), Sir Safety Perugia (2016–20), a w ostatnich sezonach Itas Trentino.

 

ZOBACZ TAKŻE: Siatkarski rekord świata stał się faktem! Ta zagrywka przejdzie do historii (WIDEO)

 

Ma w swym dorobku m.in. trzy tytuły mistrza Włoch (2012, 2014, 2018), trzy krajowe Puchary oraz sześć Superpucharów. Dwukrotnie grał w finale Ligi Mistrzów, w ostatniej edycji w barwach Trentino uległ Grupie Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 1:3. Osiągnął też wiele sukcesów z reprezentacją Serbii, na czele ze złotymi medalami mistrzostw Europy (2011, 2019) i triumfem w Lidze Światowej (2016). 

 

W ostatnim czasie klub Itas Trentino złożył wniosek o włoski paszport dla Podrascanina. Został on przyjęty przez władze i serbski środkowy został obywatelem kraju, w którym występuje od wielu lat.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Marko Podrascanin (@potke18)

 

Taki ruch ze strony klubu miał na celu zmniejszenie liczby obcokrajowców w drużynie. Obecnie jest ich w Trentino czterech: Wout D’Heer (Belgia, środkowy), Matej Kazijski (Bułgaria, przyjmujący), Julian Zenger (Niemcy, libero) oraz Srećko Lisinac (Serbia, środkowy).

Robert Murawski/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie