Pekin 2022: Chloe Kim ponownie mistrzynią olimpijską w halfpipe

Zimowe
Pekin 2022: Chloe Kim ponownie mistrzynią olimpijską w halfpipe
fot. PAP
Chloe Kim

Amerykanka Chloe Kim wygrała rywalizację w snowboardowej konkurencji halfpipe podczas igrzysk w Pekinie i po raz drugi z rzędu została w niej mistrzynią olimpijską. Srebro wywalczyła Hiszpanka Queralt Castellet, a brąz Japonka Sena Tomita. Polki nie startowały.

Cztery lata temu w Pjongczangu 17-letnia wówczas Kim została najmłodszą snowboardzistką, która triumfowała w olimpijskiej rywalizacji. W czwartek mająca koreańskie korzenie zawodniczka, mimo prawie dwuletniej przerwy od rywalizacji, potwierdziła klasę. Notę dającą złoto - 94 - zanotowała za pierwszy z trzech finałowych przejazdów. Po tym występie sama była tak szczęśliwa, że z radości zakryła usta.

 

ZOBACZ TAKŻE: Szef MKOl skierował specjalne przesłanie do Polaka

 

Miała najwyższą amplitudę ze wszystkich 12 startujących zawodniczek. Rampa olimpijska w Zhangjiakou ma ponad 200 metrów długości i 22 metry szerokości. Wewnętrzna wysokość ścian wynosi 7 metrów.

 

Castellet w najlepszej próbie uzyskała notę 90,25, a Tomita 88,25. Hiszpanka i Japonka po raz pierwszy stanęły na olimpijskim podium.

 

Kim była także najlepsza w środowych kwalifikacjach. Druga wówczas Japonka Mitsuki Ono ostatecznie zajęła dopiero dziewiąte miejsce. Rozczarowani mogli być też gospodarze igrzysk - trzecia w eliminacjach Xuetong Cai zakończyła udział w finale tuż za podium.

 

Oba złote medale olimpijskie, które w Pekinie ma na razie w dorobku ekipa USA, wywalczyły snowboardzistki. W środę pierwszy taki krążek zapewniła im Lindsey Jacobellis w snowcrossie.

psl, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie