Pekin 2022: Ósme miejsce polskiej sztafety mieszanej, triumf Niemców

Zimowe

Polska sztafeta mieszana zajęła ósme miejsce w rywalizacji saneczkarzy na igrzyskach olimpijskich w Pekinie. Wygrała utytułowana reprezentacja Niemiec, powtarzając sukces z 2014 i 2018 roku. Srebrny medal zdobyła Austria, natomiast brązowy Łotwa.

Niemcy startowali w identycznym składzie jak cztery lata wcześniej: Natalie Geisenberger, Johannes Ludwig oraz dwójka Tobias Wendl, Tobias Arlt.

 

ZOBACZ TAKŻE: Chińczycy zaatakowali Natalię Maliszewską! Byli bezwzględni

 

Polacy, podobnie jak w igrzyskach w 2014 i 2018 roku, uplasowali się w sztafecie mieszanej na ósmej pozycji, ze stratą 3,730 s do zwycięzców.

 

Ekipę biało-czerwonych tworzyli: Klaudia Domaradzka, Mateusz Sochowicz oraz duet Wojciech Chmielewski, Jakub Kowalewski. Jechali właśnie w takiej kolejności.

 

Niemcy uzyskali czas 3.03,406. Wyprzedzili Austrię o 0,080 s, a Łotwę o 0,948.

 

Reprezentacja Niemiec wywalczyła wszystkie złote medale w saneczkarstwie w Pekinie. Wcześniej w jedynkach mężczyzn triumfował Ludwig, wśród kobiet - Geisenberger, a w dwójkach Wendl i Arlt.

 

Dla Geisenberger oraz Wendla i Arlta to już szóste złote medale olimpijskie w karierze (po dwa w 2014, 2018 i 2022), a dla Ludwiga - trzeci złoty.

 

Polska sztafeta w momencie ukończenia swojego przejazdu objęła prowadzenie, ale później startowało jeszcze osiem ekip. Słowacja nie dojechała do mety, natomiast siedem kolejnych reprezentacji uzyskało lepszy czas od biało-czerwonych.

 

Czwartkowe zawody zakończyły zmagania saneczkarzy w tegorocznych igrzyskach.

MC, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie