EBL: Udany debiut nowego trenera PGE Spójni

PGE Spójnia Stargard, z nowym trenerem Maciejem Raczyńskim, pokonała na wyjeździe HydroTrucka Radom 87:68 w piątkowym meczu Energa Basket Ligi.

Dzięki trafieniom Admona Gildera goście lepiej weszli w ten mecz i prowadzili 7:2. Później powiększali przewagę nawet do dziewięciu punktów dzięki zagraniu Daniela Szymkiewicza. W pewnym momencie HydroTruck zareagował w końcu serią 9:0 i po zagraniu Filipa Kraljevicia wychodził nawet na prowadzenie! Ostatecznie po kontrze wykończonej przez Aleksandra Lewandowskiego po 10 minutach było 19:18. W pewnym momencie drugiej kwarty po akcji Ahmeda Hilla zespół trenera Mihailo Uvalina miał trzy punkty przewagi. Stargardzianie nie pozwalali jednak na nic więcej, a głównie dzięki dobrej grze Szymkiewicza sami uciekali później na pięć punktów. PGE Spójnia prowadziła nawet 12 punktami po trafieniu Kacpra Młynarskiego, ale Lewandowski zmniejszył tę różnicę do stanu 32:41 po pierwszej połowie.

Zaraz na początku trzeciej kwarty po trójce Młynarskiego przewaga gości wynosiła już 14 punktów. Anthony Ireland właściwie w pojedynkę starał się odrabiać straty, ale to było za mało na rozpędzonych rywali. Ekipa prowadzona przez trenera Macieja Raczyńskiego starała się kontrolować sytuację na parkiecie. Ostatecznie po 30 minutach było 51:61. W kolejnej części meczu HydroTruck zbliżał się jeszcze na siedem punktów. W bardzo dobrej formie był ciągle Młynarski, a jego rzuty uspokoiły sytuację przyjezdnych. Radomianie nie byli w stanie odrobić strat, brakowało im przede wszystkim skuteczności. Po kolejnej akcji Baylee Steele’a przewaga wynosiła już 20 punktów. Ostatecznie PGE Spójnia zwyciężyła 87:68.

Najlepszym graczem gości był Kacper Młynarski, który zdobył 23 punkty i 3 asysty. W ekipie gospodarzy wyróżniał się Anthony Ireland z 18 punktami i 3 asystami.

HydroTruck Radom - PGE Spójnia Stargard 68:87 (19:18, 13:23, 19:20, 17:26)

HydroTruck Radom: Anthony Ireland 18, Danilo Ostojic 11, Aleksander Lewandowski 11, Filip Kraljevic 10, Paweł Dzierżak 9, Ahmed Ismael Hill 7, Mike Moore 2, Filip Zegzuła 0, Maciej Żmudzki 0, Jakub Zalewski 0, Filip Karczemny 0

PGE Spójnia Stargard: Kacper Młynarski 23, Admon Gilder 18, Baylee Steele 18, Daniel Szymkiewicz 8, Kerron Johnson 6, Tomasz Śnieg 4, Nick Spires 4, Justin Gray 3, Grzegorz Chodźko 2, Dominik Grudziński 1, Szymon Szmit 0, Patryk Zając 0