NHL: Zwycięski debiut trenera Oilers. 100. bramka Zacha Hymana

Zwycięski debiut Jaya Woodcrofta

Hokeiści Edmonton Oilers wygraną na własnym terenie z New York Islanders 3:1 w piątkowym meczu ligi NHL uczcili debiut trenera Jaya Woodcrofta. Jedną z bramek dla gospodarzy zdobył Zach Hyman, dla którego był to 100. gol w karierze.

Woodcroft zastąpił na stanowisku zwolnionego w czwartek Dave'a Tippetta. Autorami pozostałych trafień dla Oilers byli Cody Ceci i Jesse Puljujarvi, a golkiper Mike Smith zanotował 37 udanych interwencji. Honorową bramkę dla gości zdobył Anthony Beauvillier.

W trzech pozostałych piątkowych spotkaniach NHL padł wynik 4:3. W przypadku meczu Dallas Stars - Winnipeg Jets do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka. Gospodarze mogli rozpocząć świętowanie sukcesu po trafieniu Jasona Robertsona, który dobił wówczas swój własny strzał, zablokowany wcześniej przez jednego z obrońców rywali. 22-letni zawodnik w 18 ostatnich występach zgromadził 24 punkty (12 goli i tyle samo asyst), a jego zespół wygrał siedem ze swoich ostatnich dziewięciu pojedynków.

Po 22 meczach niemoc strzelecką, która trwała od początku grudnia, przerwał broniący barw Seattle Kraken Jordan Eberle, a jego drużyna pokonała na wyjeździe Anaheim Ducks.

Ze zwycięstwa cieszyli się tego dnia również występujący w roli gości hokeiści Tampa Bay Lightning, którzy okazali się lepsi od Arizona Coyotes. Oba ważne gole w trzeciej tercji zdobył dla przyjezdnych Steven Stamkos, a autorami dwóch wcześniejszych trafień dla nich byli Brayden Point i Corey Perry. Pierwszy z nich zdobył tym samym 18. bramkę w sezonie, a drugi 399. w karierze.