Pekin 2022: Grzegorz Guzik 48. w biegu na 10 km. Bracia Boe na podium

Grzegorz Guzik zajął 48. miejsce w biathlonowym biegu na 10 km

Grzegorz Guzik zajął 48. miejsce w biathlonowym biegu na 10 km w igrzyskach olimpijskich w Pekinie. Złoty medal zdobył Norweg Johannes Thingnes Boe. Srebro wywalczył Francuz Quentin Fillon Maillet, a brąz starszy brat zwycięzcy Tarjei Boe.

Fillon Maillet, lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata 2021/22, stracił do zwycięzcy 25,5 s. Tarjei Boe był natomiast wolniejszy od brata o 38,9 s. Wszyscy trzej oddali po jednym niecelnym strzale.

Johannes Thingnes Boe i Fillon Maillet wywalczyli w Pekinie już po trzy medale. Norweg ma jeszcze złoto w sztafecie mieszanej i brąz na 20 km, a Francuz złoto na 20 km i srebro w sztafecie.

Guzik, jedyny Polak w stawce 94 uczestników, stracił do zwycięzcy 2.35,8. Po pierwszym strzelaniu plasował się na 34. pozycji, ale jedna pomyłka podczas drugiej wizyty na strzelnicy i konieczność pokonania karnej rundy spowodowały spadek w klasyfikacji.

W niedzielę biathloniści będą rywalizować w biegu na dochodzenie na 12,5 km. 60 najlepszych zawodników sobotniego sprintu przystąpi do niego z zachowaniem różnic czasowych.